Tavo LRT

2020.12.04 10:31

LRT KLASIKA pristato transliaciją iš „La Scala“

LRT.lt2020.12.04 10:31

Milano operos teatras „La Scala“, nepaisant iššūkių, su kuriais tenka šiuo laikotarpiu susidurti, gruodžio 7 d., pirmadienį, viso pasaulio klausytojus kviečia į įspūdingą vakarą – daugiau nei 20 ryškiausių mūsų laikų operos balsų ir „La Scala“ teatro šokėjų koncertą. Lietuvos klausytojai nuostabius klasikinės muzikos kūrinius, atliekamus šventiniame koncerte, galės išgirsti per LRT KLASIKĄ.

„Šie metai LRT KLASIKA programai pažymėti įspūdingų savo trukme ir konceptualumu transliacijų gausa. Dar balandžio mėnesį transliavome aštuonių valandų trukmės Max‘o Richterio kūrinį „Sleep“, vėliau net kelios Beethovenui skirtos transliacijos, maratonai. Artėjančio pirmadienio transliacija – ne išimtis. Per daugiau nei tris valandas išgirsime įspūdingiausius ir ryškiausius dabarties balsus: nuo Roberto Alagnios, Jonaso Kaufmanno iki Placido Domingo, Aleksandra Kurzak, Camilla Nylund, Kristine Opolais, Lisette Oropesa, Marina Rebeka, Sonya Yoncheva – vienoje scenoje, vieno koncerto metu. Dabartinių laikų kontekste – tai vienas ryškiausių šių metų įvykių operos pasaulyje. Programoje įrašyti ir baleto numeriai, nors jų išvysti negalėsime, mėgausimės muzika, kurią atliks koncerte griešiantis „La Scala“ teatro simfoninis orkestras, jam visą vakarą diriguos Riccardo Chailly“, – sako LRT KLASIKA vadovas Julijus Grickevičius.

„Vėl pamatyti žvaigždes“ – tai paskutinė eilutė iš Dantes Alighierio poemos „Dieviškoji komedija. Pragaras“ – šio literatūros grando 700-metį Italija ir visas pasaulis švęs kitąmet. Simboliška, kad į kitus, rašytojo jubiliejinius metus, nukels koncertas, pavadintas būtent „Vėl pamatyti žvaigždes“.

Gruodžio 7 d. operos pasaulio žvaigždės liudys savo meilę teatrui, operai, nepaisant pandemijos keliamų iššūkių. Kaip teigia šio koncerto organizatoriai, tai ne tik solistų, orkestro, šokėjų, choro artistų, dirigentų, bet ir technikų, scenografų, kostiumų dailininkų ir visų kitų prie operos ir baleto magijos prisidedančių darbuotojų, kurių veiklą virusas apribojo, pagerbimas. Tai – ne šventiškos nuotaikos, o vilties ir pasiryžimo kupinas vakaras.

Koncerte girdėsime ištraukas iš Giuseppes Verdi, Gaetano Donizetti, Giacomo Puccinio, Georges`o Bizet, Juleso Massenet, Richardo Wagnerio ir Gioachino Rossinio operų, o taip pat muziką iš Piotro Čaikovskio, Davide'o Dileo, Eriko Satie baletų.

Daugiau nei tris valandas truksiančios transliacijos metu dainuos solistai: Ildaras Abdrazakovas, Roberto Alagna, Carlosas Álvarezas, Piotras Beczala, Benjaminas Bernheimas, Eleonora Buratto, Marianne Crebassa, Plácido Domingo, Rosa Feola, Juanas Diego Flórezas, Elīna Garanča, Vittorio Grigolo, Jonas Kaufmannas, Aleksandra Kurzak, Francesco Meli, Camilla Nylund, Kristine Opolais, Lisette Oropesa, George'as Peteanas, Marina Rebeka, Luca Salsi, Andreasas Schageris, Ludovicas Tézieris, Sonya Yoncheva. Visi jie yra dirbę „La Scala“ operos teatre, o prie dirigento pulto stos Riccardo Chailly.

Koncertą „Vėl pamatyti žvaigždes“ išgirskite gruodžio 7 d., pirmadienį, 18.12 val., per LRT KLASIKĄ.