Tavo LRT

2016.02.26 18:26

N. Kesminas apie FIFA rinkimus: galima tikėti tik tais, kurie žada nebalsuoti už tave

Madona Lučkaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2016.02.26 18:26

FIFA prezidento rinkimai yra slapti, nors užkulisiuose ir vyksta balsų dalybos. Pavyzdžiui, Salmanas bin Ibrahimas Al Khalifas turi 90–117 balsų, bet tai nieko nereiškia, LRT RADIJUI sako sporto žurnalistas Nerijus Kesminas. „JAV futbolo federacijos prezidentas sakė, kad prieš rinkimus galima tikėti tik tais, kurie sako, kad nebalsuos už tave. Tie, kurie sako, kad už tave balsuos, tą patį gali pasakyti ir likusiems keturiems kandidatams. Mano nuomone, ši mintis labai tinka FIFA prezidento rinkimams“, – pastebi N. Kesminas.

– Šveicarijoje turėtų paaiškėti, kas taps naujuoju Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) prezidentu. Naujasis FIFA prezidentas pakeis 17 metų šiai organizacijai vadovavusį Zeppą Blatterį. Kiek iš viso yra kandidatų?

– Iš viso yra penki kandidatai, o balsuojančių šalių – 207.

– Kuriems kandidatams prognozuojama sėkmė?

– Kalbama, kad turėtų laimėti Salmanas bin Ibrahimas Al Khalifas, jis yra užtikrinęs Azijos ir Afrikos palaikymą – o tai yra 99 balsai iš 207. Žinoma, to neužtenka. Jei per pirmąjį etapą nepaaiškės, kas bus prezidentas, kandidatų mažės ir balsai dalinsis. Europa vienysis už Giannį Infantino. Tarp Europos, kur sugeneruojama didžioji dalis pinigų, ir visų kitų sričių vyksta nuolatinė kova. Galbūt ne vieša kova, bet ji visada buvo ir bus.

– Lietuvos futbolo federacija yra paskelbusi, kad prezidento rinkimuose palaikys šveicarą G. Infantino. Ar įvardyti kandidatą yra įprasta?

– Lietuva palaikys žmogų, kuris reprezentavo UEFA. Europa turi savo interesų ir šioje pozicijoje nori turėti savo žmogų, kuriam artimos Europos futbolo problemos. Azija ir Afrika irgi pasirinko savo kandidatą.

– Jūs paminėjote šeichą S. Al Khalifą. Kuo jis ypatingas?

– Nesu labai daug susipažinęs su jo asmenybe. Tas pasirinkimas man dar prieš savaitę ar dvi buvo gana netikėtas, nes galvojau, kad Afrika ir Azija rinks princą Ali bin Al Husseiną.

– Ar FIFA prezidento rinkimai yra slapti?

– Nors užkulisiuose vyksta balsų dalybos, tai – slapti rinkimai. Skaičiuojama, kad šeichas S. Al Khalifas turi 90–117 balsų, bet tai nieko nereiškia. JAV futbolo federacijos prezidentas sakė, kad prieš rinkimus galima tikėti tik tais, kurie sako, kad nebalsuos už tave. Tie, kurie sako, kad už tave balsuos, tą patį gali pasakyti ir likusiems keturiems kandidatams. Mano nuomone, ši mintis labai tinka FIFA prezidento rinkimams.

– Kodėl FIFA prezidento rinkimai tokie svarbūs ir pritraukia viso pasaulio dėmesį?

– Futbolas yra populiariausias pasaulio sportas, juo domisi 2 mlrd. žmonių. Kartu tai yra labai rimta ekonominė industrija, kurioje sukasi milžiniškos pinigų sumos. Bet, žinoma, tą svarbą nulemia ne pinigai, o masinė meilė futbolui.

– O yra šalių, nuo kurių politinio svorio priklauso rinkimų rezultatas?

– Nėra, nes kiekviena šalis turi tik po vieną balsą. Nors daugiausia balsų turi mūsų pusrutulis – Europa, Azija, Afrika, jokia viena šalis, kad ir kiek įtakinga pasaulyje, nieko negali nulemti.

– Su kokiomis permainomis futbole siejamas naujasis FIFA vadovas?

– Vyks išsivalymas. Šiandien bus balsuojama už struktūrines permainas, bus siekiama daugiau viešumo, pavyzdžiui, bus skelbiamas FIFA prezidento uždarbis. Futbolui dabar yra sunkus laikas, po korupcijos skandalų reikia įrodinėti visam pasauliui, kad viskas gali pasikeisti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.