Naujienų srautas

Tavo LRT2016.02.24 15:08

„Delfinai ir žvaigždės“ atskleidžia pirmąjį dalyvį

LRT.lt 2016.02.24 15:08

Pernai pirmą kartą pasaulyje lietuvių kurtas renginių ciklas „Delfinai ir žvaigždės“ šiemet sugrįš ir į gerokai atsinaujinusį Klaipėdos delfinariumą, ir į LRT TELEVIZIJOS eterį. Pirmieji renginiai vyks jau kovo 5 ir 6 dienomis, o LRT žiūrovai nuo kovo 22 dienos juos galės ekrane stebėti kiekvieną antradienį.  

Šou kūrėjai atskleidžia, kad viena iš dalyvių tapo atlikėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. „Jūs laimėjote labai daug – iš tiesų labai jums pavydžiu ir tikiuosi, kad kitą sezoną dalyvauti pakvies ir mane“, –  tokius žodžius ji finalininkams ištarė dar pernai. „Aišku, tikėjausi, kad kas nors tai išgirs ir įsidėmės!” – nusijuokė atlikėja, kurios svajonė šįmet išsipildė:  jau daugiau kaip mėnesį ji delfinariume rengiasi pirmiesiems pasirodymams.

„Labai myliu gyvūnus, todėl džiaugiuosi, kad galiu iš arti pažinti tokius ypatingus žinduolius“, – kalbėjo N. Pareigytė-Rukaitienė. „Taip pat tai yra labai šiltas, gražus projektas, be jokių paslėptų intrigų ar peripetijų“, – pridūrė atlikėja. N. Pareigytė-Rukaitienė pripažino, kad tokie pasirodymai reikalauja ir patobulinti savo fizinį pasirengimą. „Pradėjau papildomas individualias treniruotes, plaukioju baseine – labai gera prisiminti, kas yra sportas, taigi, man šie renginiai yra visokeriopai naudingi“, – kalbėjo moteris.

N. Pareigytę-Rukaitienę liūdina tik tai, kad treniruočių laikas delfinariume yra labai ribotas – rengtis pasirodymams galima tik griežtai laikantis įprastinio delfinų gyvenimo grafiko. „Labai tausojam delfinus, viską darome pagal jų grafiką, kad jie niekada nebūtų pavargę. Apie mus čia niekas negalvoja, ir ačiū Dievui, nes jei būtų mūsų valia, tai visi norėtų čia būti kuo daugiau. Dažnai net kai treneriai pasako, kad laikas baigėsi, negalim tuo patikėti. Ten laikas niekada neprailgsta“, – apie treniruočių užkulisius kalbėjo atlikėja.

Netrukus turėtų paaiškėti ir likę unikalaus renginių ciklo dalyviai bei jų pasirodymus vertinsianti komisija. Renginių ciklas „Delfinai ir žvaigždės“ šįmet supažindins ir su delfinariume atsinaujinusia terapijos centro veikla bei pagalbos sulaukusiais vaikais bei paaugliais. Delfinų terapija – vienintelė LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtina gyvūnų terapijos rūšis Lietuvoje, kuri gali būti taikoma ir suagusiems, sveikstantiems po komos ar kovojantiems su depresija.

„Delfinai ir žvaigždės“ – jau nuo kovo 22 dienos per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą