Tavo LRT

2020.11.30 16:41

LRT kino gidas: beveik 100 apdovanojimų pelniusi juosta ir dokumentika, skirta prisiminti Maradoną

LRT.lt2020.11.30 16:41

Pirmąsias žiemos dienas kviečiame leisti su LRT filmų rinktine. Joje – naujausias A. Puipos filmas, nostalgiškoji „Riešutų duona“, kriminalinis „Elito kino“ vakaras ir legendiniam futbolininkui D. Maradona atminti skirtas filmas, priminsiantis, kaip atsirado „Dievo ranka“.

Ketvirtadienis, gruodžio 3 d.

„Elito kine“ – kraują stingdanti kriminalinė drama „Nutikimas „Nilo Hiltono“ viešbutyje“. Švedų režisieriaus Tarik Saleh juosta Sandanso kino festivalyje pelnė didįjį žiuri prizą. Iš viso ji įvertinta 10 kino apdovanojimų ir 6 nominacijomis. Filmas taip pat rodytas Europos šalių kino forume „Scanorama“. Dramą „3 minutės iki kino“ rubrikoje pristato menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Noredinas – policininkas, tiriantis dainininkės nužudymą „Nilo Hiltono“ viešbučio kambaryje. Atskleidęs slaptus aukos ryšius su įtakingu parlamento nariu, pareigūnas verčiamas nutraukti bylą. Nepaklusęs jis tęsia tyrimą ir stoja akistaton su šalį valdančiu elitu. Kriminalinę dramą žiūrėkite ketvirtadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, gruodžio 4 d.

Europos kino rubrikoje – antroji mini serialo „Laisvės kaina“ dalis. Šis trijų dalių pasakojimas pelnė Vokietijos televizijos prizą kaip geriausias mini serialas.

Serialo centre – trys seserys bankrutuojančio Rytų Berlyno fone. Vyriausioji eina atsakingas pareigas ir tiki socializmu, kita pradeda abejoti ideologija, o jaunėlė jau kurį laiką gyvena Vakarų Vokietijoje Innos Vinter vardu. Istoriją apie seserų gyvenimus sekite penktadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS. Pirmąją mini serialo seriją galima peržiūrėti čia.

Penktadienio vakarą LRT TELEVIZIJOJE – garsusis „Gladiatorius“ – nuotykių drama, iš viso pelniusi 59 kino apdovanojimus. Iš jų – net 5 „Oskarai“ už geriausią filmą, vyro vaidmens atlikėją, geriausius kostiumus, garsą ir specialiuosius efektus.

Staiga mirus Romos imperatoriui Markui Aurelijui, jo protingą ir ištikimą generolą Maksimą neteisėtai įkalina ir gladiatorių kovoms nuteisia klastingas Marko sūnus Komodas. Tačiau Maksimas greitai pelno šlovę ir kaip gladiatorius. Jis tikisi atkurti tikėjimą užmirštomis vertybėmis ir nugalėti klestinčią korupciją. „Gladiatorių“ žiūrėkite penktadienį, 23.10 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Dar viena ypatinga kino juosta LRT TELEVIZIJOJE – melodrama „Pasiklydę vertime“, pelniusi „Oskarą“ už geriausią scenarijų ir iš viso surinkusi 98 kino apdovanojimus.

Bobas – Holivudo aktorius veteranas, į Tokijų atvykęs filmuotis reklaminiame klipe. Vienintelės priežastys, atvedusios į Japoniją, yra neblogas honoraras darbe ir nuovargis nuo žmonos bei gyvenimo prasmės paieškos. Tuo tarpu Šarlotė į komandiruotę Tokijuje atlydėjo vyrą fotografą, kuris nuolat būna užimtas. Ji taip pat nebežino, ko tikėtis iš gyvenimo ir abejoja dėl savo jausmų sutuoktiniui. Šie nelabai laimingi vienišiai vis susitinka įvairiose viešbučio vietose. Kartu jie stengiasi pamiršti asmenines problemas – ilgainiui tarp Šarlotės bei Bobo užsimezga stiprus dvasinis ryšys. Melodramą žiūrėkite penktadienį, 01.40 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, gruodžio 5 d.

Šeštadienį, prisimindami pasaulinę futbolo legendą Diegą Maradoną, kviečiame žiūrėti 1986-ųjų FIFA pasaulio fotbolo čempionato filmą, žiūrovus nukelsiantį į pasaulio taurės žaidynes Meksikoje.

Diegas Maradona – vienas garsiausių visų laikų futbolininkų. Didžiausia jo karjeros pergalė buvo pasiekta 1986 m. FIFA pasaulio futbolo čempionate, kai Maradonos vedama Argentinos rinktinė iškovojo auksą. Maradona Meksikoje ne tik buvo pripažintas geriausiu pirmenybių žaidėju, bet ir pelnė garsiausius XX amžiaus įvarčius. Vienas jų dar ir šiandien vadinamas „Dievo ranka“. Įspūdingą 1986 m. žaidimą ir D. Maradoną dokumentinėje juostoje prisiminsime šeštadienį, 18.30 val., per LRT PLIUS.

„Kino žvaigždžių alėjoje“ tęsiasi A. Žebriūno filmų retrospektyva su Lietuvos kino centro restauruotomis kino juostomis. Šį savaitgalį žiūrėkite vaidybinį filmą „Riešutų duona“, sukurtą pagal to paties pavadinimo S. Šaltenio apysaką.

Vaikystės ir pirmosios meilės skonio juostos centre – dvi kaimynystėje gyvenančios ir nuolat besivaidijančios Šatų ir Kaminskų šeimos. Kai Šatai parduoda Kaminskams karvę ir ši netrukus pastimpa, tarp kaimynų užverda tikra kova. Vis dėlto šių šeimų atžalos Andrius ir Liuka jaučiasi visai kitaip: pasirodo pirmosios meilės gestai, kuriuos šeimų vaidai dar sutrikdys... Nostalgišką „Riešutų duoną“ žiūrėkite šeštadienį, 21.00 val., per LRT PLIUS. Jau rodytus restauruotus A. Žebriūno retrospektyvos filmus galite rasti čia.

Sekmadienis, gruodžio 6 d.

Savaitę palydėti kviečiame su dar vienu nauju lietuvišku filmu – 22 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje bus rodomas provokuojantis A. Puipos darbas „Kita tylos pusė“. Šį filmą žiūrovams rekomenduoja Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.

Juostoje pasakojama dviejų, vienas kito ilgai nemačiusių, skirtingose upės pusėse gyvenančių brolių istorija. Jų ryšys nutrūko jaunystėje, kai abu mylėjo vieną moterį, vardu Mina. Vienam ji buvo žmona, kitam – meilužė. Ji abiem pagimdė sūnų Larsą, tačiau jaunuolis žuvo ir abu broliai dėl to kalti. Nesantaikos purvas iškyla vėl, kai vyrų gyvenimuose netikėtai atsiranda Izabelė, pasiryžusi juos sutaikyti ir kasdien plaukti nuo vieno upės kranto prie kito. Films sukurtas pagal žinomo skandinavų rašytojo Torgny Lindgreno romaną „Kamanių medus”.

Populiariausi