Tavo LRT

2016.02.23 10:35

A. Butkevičius: J. Olekas pateko į sudėtingą padėtį

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pateko į sudėtingą padėtį, vertindamas ministro sprendimą neskirti „Patriotų“ premijos Nerijai Putinaitei, LRT RADIJUI sako premjeras Algirdas Butkevičius. Jo tikinimu, tiek jam pačiam, tiek J. Olekui poetas Justinas Marcinkevičius yra autoritetas.

„Aš nebuvau su juo [J. Oleku – LRT.lt] susitikęs ir tikrai ta tema nepavyko pasikalbėti. Jis vakar nedalyvavo partijos valdybos posėdyje, nes, kiek žinau, dalyvavo televizijos laidoje. Jei kalbėtume apie Just. Marcinkevičių, tai man asmeniškai poetas yra didžiulis autoritetas, labai gerbiu jį kaip rašytoją ir asmenybę, o ministras J. Olekas laikosi panašios nuomonės“, – tikina ministras pirmininkas.

A. Butkevičius teigia negalintis nurodyti, dėl kokių motyvų J. Olekas priėmė tokį sprendimą. „Manau, kad jis dabar pateko į gana sudėtingą padėtį, ir tikiuosi, kad ekspertų komisija šitą klausimą buvo išdiskutavusi. Negaliu atsakyti, dėl kokių motyvų jis priėmė tokį sprendimą. Tai yra jo apsisprendimas. Ar jis tą sprendimą derino su kolegomis, šiandien tikrai negaliu atsakyti“, – tvirtina A. Butkevičius.

LRT.lt primena, kad J. Olekas atsisakė skirti Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą „Patriotų“ premiją filosofei N. Putinaitei už jos monografiją „Nugenėta pušis. Ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“. Po tokio ministro sprendimo „Patriotų“ premijos atsisakė knygos „Kaunas 1918–2015. Architektūros gidas“ autorių kolektyvas.