Tavo LRT

2016.02.25 08:50

Už „mėgėjo dailininko“ princo Charleso paveikslus – milijonai svarų

Suskaičiuota, kad princo Charleso, save kukliai vadinančio entuziastišku mėgėju dailininku, iki šiandien parduotos paveikslų reprodukcijos atnešė 6 mln. svarų pelno. Akvarele tapytų įpėdinio į sostą kūriniuose vaizduojami karališkieji rūmai ar gamtos vaizdai, dažnai jis tapo atostogaudamas kalnuose ar prie jūros.

Galerijos „The Belgravia“, parduodančios princo Charleso paveikslų reprodukcijas, vadovė Anna Hunter teigė, kad princas labai talentingas menininkas. Daugiau nei prieš 20 metų moteris parašė jam laišką ir pasiūlė eksponuoti savo paveikslų reprodukcijas.

„Pasiūliau Velso princui, kad, jei būtų pagamintos jo akvarelių litografijos, jos galėtų atnešti nemenką pelną princo labdaros fondui. Per visą tą laiką jo darbai buvo eksponuojami daugybėje vietų ir surinko ne vieną milijoną svarų labdarai. Princo darbams būdingi išraiškingi dangaus motyvai, gamtos peizažai ir įdomūs senoviniai pastatai. Populiariausiuose jo darbuose vaizduojama karališkoji vasaros rezidencija – Vindzoro pilis.

Vis dėlto dalis meno kritikų teigia, kad princo Charleso kūriniai nėra išskirtiniai, o jo tapyba – mėgėjiška. 67 metų princas polinkį į dailę, matyt, paveldėjo, nes tapyti mėgo ir kiti karališkosios šeimos nariai.

„Velso princas kilęs iš dailininkų šeimos. Mūsų kolekcijoje yra įtraukti karalienės Victorios ir princo Alberto darbai, tapyti maždaug 1840 m. Victoria ir Albertas kartu sukūrė maždaug 60 paveikslų. Yra išlikę nemažai kūdikių paveikslų, kuriuos būdama su vaikais nutapė karalienė Victoria. Kartu su princu Albertu ji nutapė žavingus savo šunų paveikslus. Judviejų dukra princesė  Louise tapo daug pasiekusia dailininke ir skulptore“ – sako galerijos vadovė A. Hunter.

2002 m. menui neabejingas princas Charlesas įkūrė savo vardo piešimo mokyklą, kuri siekia užtikrinti galimybę mokytis visų socialinių sluoksnių žmonės. Skaičiuojama, kad princo pajamos iš jo meninės veiklos – daugiau nei 200 tūkst. svarų per metus, ir tai keliolika kartų daugiau, nei Britanijoje uždirba pripažinti menininkai. Visi princo surinkti pinigai skiriami labdarai.