Tavo LRT

2020.11.30 11:38

Metų pilietinė iniciatyva: iniciatyvos ir žmonės, nominuoti LRT metų apdovanojimuose

LRT.lt2020.11.30 11:38

Daugiausia pretendentų susilaukusi nominacija – Metų pilietinė iniciatyva. Kas žymi visuomenės susitelkimą, palaikymą ir aktyvų pilietiškumą šiais iššūkių metais. Trys ryškiausios iniciatyvos, kurios labiausiai suvienijo mus visus:

Iniciatyva „Stiprūs kartu“ – už suburtą savanorių pagalbos koordinavimo centrą. Per pirmąjį karantiną pavasarį laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis kartu su bendraminčiais ir partneriais įkūrė pilietinę iniciatyvą „Stiprūs kartu“. Prie jos prisijungė apie 4 tūkst. savanorių, kurie ne tik atsiliepdavo į pagalbos prašymus telefonu, bet ir gyvai vyko padėti tiems, kas per karantiną negalėjo įsigyti maisto, vaistų, prašė išsiųsti siuntinius ar kitokios pagalbos.

Iniciatyva „Laisvės kelias“ – už tai, kad Baltijos kelio dieną apie 50 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos susijungė į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Medininkų pasienio užkardos. Taip jie išreiškė palaikymą už demokratines permainas kovojantiems baltarusiams. Tuo pat metu žmonės susikibo rankomis ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, iniciatyva sulaukė palaikymo ir užsienyje. Socialiniuose tinkluose užgimusią „Laisvės kelio“ į Baltarusiją idėją įgyvendino „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas su komanda ir partneriais. Akcija buvo suorganizuota per 9 dienas.

Kristina Ančerevičienė – už tai, kad rado ne tik savo gyvūną, bet ir nelegalią šunų veisyklą, kur dar buvo kelios dešimtys žiauriomis sąlygomis laikomų veislinių šunų. Dingus kretingiškės Kristinos Ančerevičienės augintiniui Sniegiui, moteris leidosi ieškoti šuns. Užčiuoptas nelegalios veiklos siūlas nuvilnijo per visą Lietuvą – nelegalios šunų veisyklos neabejingų žmonių dėka aptiktos ir kitose Lietuvos vietose. Išaiškintas neteisėtų šunų veisėjų tinklas paskatino ir Lietuvos Respublikos Seimo narius garsiau bei drąsiau kalbėti apie sankcijų už žiaurų elgesį su gyvūnais griežtinimą.

Išrinkime metų geriausius ir balsuokime www.lrt.lt/apdovanojimai iki gruodžio 2 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 2 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.