Tavo LRT

2020.11.28 14:12

LRT metų apdovanojimuose nominantai, pretenduojantys į Metų kultūros reiškinį

LRT.lt2020.11.28 14:12

Šiais sunkiais kultūros sektoriui metais ryškiai sušvietę 3 kultūros reiškiniai, apie kuriuos kalbėjo visuomenė, jie mus įkvėpė ir ištraukė iš pilkos karantino kasdienybės. Tai darbai, šiais metais tapę reiškiniu. Kviečiame susipažinti su nominantais:

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga – už siekį, kad kūrėjai dalytųsi savo intelektinėmis ir techninėmis bazėmis bei skleistų įvairias pernaudojimo (angl. up-cycle) idėjas. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga įvairių sričių kūrėjus subūrė į didžiausią Lietuvoje kompleksą SODAS 2123. Erdvėje SODAS 2123 įsikūrusios muzikantų ir muzikos grupių repeticijų salės, kino, dizaino, vizualiojo meno organizacijų būstinės, dešimtys įvairių sričių kūrėjų studijų, vyksta renginiai, parodos, diskusijos, įvairios dirbtuvės, veikia vieša kiemo ir sodo erdvė, miesto daržas ir kt. Visi komplekse dirbantys kūrėjai yra atviri dalytis, mokytis ir pameistrystei.

Martynas Budraitis ir Łukasz Twarkowski – už naują teatrinę patirtį erdvėje ir laike. Lietuvos nacionalinio dramos teatro direktorius Martynas Budraitis, režisierius Łukaszas Twarkowskis kartu su tarptautine komanda daugiau nei 2 m. kūrė ir šiemet pristatė išskirtinį meninį projektą „Respublika“. Projektas išsiskiria netradiciškumu: tiek forma, tiek idėja, tiek erdve. Žiūrovai ne sėdi ant kėdžių, bet gali pasijusti ir veiksmo dalimi, laisvai judėti, išeiti ir ateiti, tačiau jiems visada paliekama laisvė tik stebėti spektaklį. Režisierius Łukaszas Twarkowskis Lietuvos teatro žiūrovams pažįstamas kaip keturis „Auksinius scenos kryžius“ pelniusio spektaklio „Lokis“ kūrėjas.

Arūnas Gelūnas – už išmintingą rūmų prikėlimo procesą ir dovanotos Vladimiro Tarasovo kolekcijos atvėrimą visuomenei. Ilgus metus Vilniaus centre stovėję apleisti Radvilų rūmai pradėti gaivinti, kai Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriumi tapo Arūnas Gelūnas. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus planuoja visą šiuo metu apleistą istorinį kompleksą pritaikyti muziejinei veiklai. Arūnas Gelūnas tikisi visapusiškos rūmų regeneracijos ir sako, kad tam prireiks dar kelerių metų. Gelūnas pats kuravo pirmąją atsinaujinusio Radvilų rūmų dailės muziejaus parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ iš Vladimiro Tarasovo kolekcijos. Dauguma kūrinių taps nuolatine muziejaus ekspozicija.

Išrinkime metų geriausius ir balsuokime www.lrt.lt/apdovanojimai iki gruodžio 2 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 2 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.