Tavo LRT

2020.11.26 14:43

Kas šiandien kuria ateities Lietuvą: LRT Metų apdovanojimuose – Metų ateities nominacija

LRT.lt2020.11.26 14:43

Metų ateities nominacijoje: švietimo, kultūros ir ekologijos sritis auginanti jaunoji karta. Tai 3 labai skirtingi nominantai, talentu, ryžtu ir pasiekimais jau šiandien kuriantys ateities Lietuvą. Kviečiame susipažinti su pretendentais.

Judėjimas „Fridays For Future Vilnius“ – už tai, kad drąsiai kalba ir veikia, siekdamas atkreipti dėmesį į būtinybę imtis veiksmų dėl klimato kaitos. Lietuvos jaunuoliai, solidarizuodamiesi su kitais šimtais tūkstančių moksleivių iš viso pasaulio, dalyvauja protestuose, kuriais ragina imtis kovoti su klimato kaita. Stereotipiškai šiai amžiaus grupei turėtų rūpėti visai kiti dalykai, tačiau jie mobilizuojasi, vienijasi ir kalba, kad klimato kaitos problemos jau tampa klimato krize.

Artūras Markevičius – už tai, kad prisideda prie Vilniaus „šilo“ mokyklos ilgalaikių konsultacijų įstaigoms, ugdančioms vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokytojas Artūras Markevičius į mokyklą atėjo per programą „Renkuosi mokyti!“, o sudėtingu COVID-19 pandemijos metu per labai trumpą laiką drauge su kitais mokyklos specialistais parengė unikalius nuotolinio ugdymo pamokų rinkinius. Artūras Markevičius šiemet išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatu.

Karolis Kaupinis – už tai, kad gręžiasi į autorinio, gerokai ne tik pas mus primiršto kino galimybę, pabrėžia savo požiūrį į istoriją ir per kūrybą kalba apie tai, kas jam svarbu. Vokietijos Vysbadeno mieste vykusiame „goEast“ filmų festivalyje režisierius Karolis Kaupinis už filmą „Nova Lituania“ paskelbtas geriausiu režisieriumi. Tarptautinės žiuri liaupsių sulaukusi juosta, apdovanojimus skynusi net per karantiną, tapo bene laukiamiausiu lietuvišku filmu, o pandemijos kontekste Karolio Kaupinio kūryba įgavo naujo aktualumo.

Išrinkime metų geriausius ir balsuokime www.lrt.lt/apdovanojimai iki gruodžio 2 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 2 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.