Naujienų srautas

Tavo LRT2016.02.18 20:21

Prezidentė apie „Brexit“: beveik susitarta dėl trijų iš keturių punktų

Dėl daugelio dalykų su Jungtine Karalyste jau beveik susitarta, LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Anot jos, derantis dėl Londono pageidaujamų Europos Sąjungos (ES) reformų, svarbu socialinių išmokų ribojimą taikyti tik į šią šalį naujai atvykstantiems migrantams.

„Daugelį dalykų jau praktiškai suderinome – iš keturių punktų trys beveik suderinti. [...] Manome, kad kompromisas įmanomas, bet jis neturėtų būti taikomas tiems, kurie šiuo metu gyvena [Jungtinėje Kartalystėje – LRT.lt]. Jis turi būti taikomas tik ateičiai – naujiems atvykstantiems migrantams“, – tvirtina prezidentė.

Jos teigimu, to reikalauja daugelis šalių ir tai yra pasiekiama. „Manau, kad susitarimas galimas, nes daugelis kitų reformų naudingos visiems – ir Jungtinei Karalystei, ir visai Europai. Mums svarbu, kad Jungtinė karalystė liktų ES ir jos žmonės turėtų galimybę, gavę papildomos informacijos, apsispręsti teigiamai“, – sako šalies vadovė.

Anot LRT žurnalisto Briuselyje Edvardo Špoko, tikėtina, kad šiame mieste vykstančio Europos Vadovų Tarybos susitikimo galutinis sprendimas bus pasiektas penktadienį, nes ketvirtadienį vyksta dvišaliai susitikimai, bandoma suderinti paskutines detales. Didžiausia problema, E. Špoko tvirtinimu, išlieka išmokų mokėjimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi