Tavo LRT

2016.02.15 17:54

Pasaulio įdomybės: Raudonosios beždžionės metams – už kruopą mažesnė beždžionėlė

Taivano menininkas Chen Forng-Sheanas praleido šešis mėnesius kurdamas mažiausią pasaulyje beždžionėlės skulptūrą, kuri mažesnė už kruopą. Menininkas skulptūrėlę kūrė per didinamąjį stiklą, o ši, kaip ir kitos jo sukurtos beždžionėlės, skirtos prasidėjusiems Raudonosios beždžionės metams.  

Vasario 7 d. Šiaurės Korėja pranešė paleidusi ilgo nuotolio raketą, kuri nešė palydovą ir sėkmingai jį paleido į orbitą. Savo ruožtu Pietų Korėja, Japonija, JAV ir Kinija teigia, kad kosmoso programa tėra priedanga, o valstybė testuoja ilgo nuotolio raketą, galinčią pasiekti Ameriką. Sausį Šiaurės Korėja susprogdino vandenilinę bombą – skaičiuojama, kad tai jau ketvirtas šalies branduolinio ginklo testavimas.

***

Dalis Londono gyventojų ne juokais sunerimo pamatę ant vieno iš sostinės tiltų per Temzės upę sprogstantį Londono dviaukštį autobusą. Tiesa, dalis apylinkių gyventojų žinojo, kad tuo metu buvo filmuojamas filmas ir socialiniuose tinkluose ėmė platinti žinutes, kad panikuoti neverta.

***

24 metų mergina iš Nigerijos socialiniame tinkle „Instagram“ ėmė skelbti lėlės Barbės, kurią ji  aprengė kaip musulmonę, nuotraukas. Barbė su hidžabu ar abajomis taip išpopuliarėjo, kad ją seka net keliasdešimt tūkstančių gerbėjų, o ji vadinama nebe „Barbie“, o „Hijarbie“. Medicinos mokslus baigusi mergina sakė norėjusi lėlę aprengti kukliai, kaip to mokomos musulmonės mergaitės.

***

Jordanijos sostinėje Amane įsikūręs restoranas savo meniu papildė mėsainiais su kupranugarių mėsa. Restorano savininkai taip tikisi pritraukti daugiau turistų, kurie susigundys išbandyti dar neatrastą skonį. Šis restoranas yra vienintelis Jordanijoje ir tik antras Artimuosiuose Rytuose, kuriame lankytojai, sumokėję 14 dolerių, gali paragauti kupranugarių mėsos.

***

Britų rašytoja J. K Rowling atskleidė rašanti dar vieną – aštuntąją „Hario Poterio“ dalį „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“. Knygoje bus pasakojama apie Hario Poterio gyvenimą prabėgus 19 metų – tiksliau, apie tai, kaip gyvena jo paties sūnus. J. K. Rowling knygą ėmėsi rašyti po spektaklio apie Harį Poterį sėkmės. Burtininko gerbėjams autorė pažadėjo, kad knyga bus išleista liepos 31-ąją – per Hario Poterio gimtadienį.