Tavo LRT

2020.11.17 12:57

LRT RADIJAS pristato naują tinklalaidę jaunimui „Savęs repeticijos“

LRT.lt2020.11.17 12:57

LRT RADIJAS pristato naują tinklalaidę „Savęs repeticijos“, skirtą jauniems, savo kelio į suaugusiųjų pasaulį ieškantiems žmonėms.

Kiekvieno tinklalaidės epizodo pradžioje skambės autentiški jaunų žmonių pasakojimai apie išgyvenamas problemas, o antroje dalyje tinklalaidės kūrėjai bandys paaiškinti ir išnarplioti šias problemas bei pateikti vertingus patarimus. Tinklalaidė apims platų temų spektrą: kūrėjai žada pokalbius karjeros, santykių, savęs pažinimo temomis.

Tinklalaidės „Savęs repeticijos“ kūrėjai – VU Filosofijos fakulteto dėstytoja Milda Pivoriūtė, studentės Viltė ir Austėja Zaveckaitės, LMTA absolventas Modestas Endriuška – įsitikinę, kad tapsmo suaugusiuoju etape dauguma jaunų žmonių susiduria su labai panašiais iššūkiais, nežinomybe, todėl labai svarbu apie tai kalbėtis ir dalintis savo patirtimi.

Vasario 8 dieną LRT kvietė jaunimą į atvirą diskusiją apie žiniasklaidos turinį. Į renginį susirinkę veiklūs jaunuoliai išsakė savo nuomonę apie LRT kuriamą turinį bei lūkesčius nacionaliniam transliuotojui, kai kurie renginio dalyviai toliau tęsia bendradarbiavimą su LRT bei tapo šios tinklalaidės kūrėjais.

Vienas iš tinklalaidės autorių, aktyvus LRT diskusijos jaunimui dalyvis Modestas Endriuška, teigia, kad jauniems žmonėms svarbu suprasti, kad jie yra ne vieni. „Norėčiau, kad ši tinklalaidė klausytojams padėtų suprasti, kad kelti klausimus, nežinoti, nesuprasti yra natūrali būsena. Tikiuosi, kad mums, kartu su klausytoju pavyks atrasti tuos atsakymus į iš pirmo žvilgsnio paprastus, bet nesuprastus klausimus“, – teigia tinklalaidės „Savęs repeticijos“ idėjos autorius.

Vilniaus universiteto sociologijos dėstytoja, tinklalaidės vedėja Milda Pivoriūtė teigia, kad maždaug 18-30 metų amžiaus tarpsnis yra intensyviausių tapatumo paieškų metas.

„Šis gyvenimo tarpsnis – lemtingų momentų kupinas laikas, kuriame individo priimti sprendimai turės reikšmingų padarinių jo siekiams, būsimam gyvenimui, jo „Aš“ tapatumui bei apskritai – asmens lemčiai. Jaunimo tyrimai rodo, kad nūdienos postindustrinėse visuomenėse jaunuoliai dažniau nei bet kuri ankstesnė karta išgyvena amžiaus ketvirčio krizę, kuri susijusi su sudėtingesnėmis ir ilgesnėmis profesinio tapatumo, karjeros ar apskritai „gyvenimo pašaukimo“ paieškomis, sunkumais bandant pasiekti kitus su suaugusio žmogaus statusu siejamus atributus“, – teigia tinklalaidės „Savęs repeticijos“ vedėja Milda Pivoriūtė.

Pirmame tinklalaidės epizode kūrėjai aptaria „tikrojo savęs“ ieškojimą, kuris šiandien ypač dažnai sutinkamas kasdieniame gyvenime, masinėse medijose, socialiniuose tinkluose. Pirmojo epizodo svečiai – Laura Montvilaitė, tinklaraščio „Strelka | Belka“ autorė, ir Martynas Jočys – tinklaraščio „Valtininkas“ autorius.

Pirmąjį epizodą išgirsti jau galima LRT mediatekoje ir populiariausiose tinklalaidžių platformose.

Nauji tinklalaidės epizodai pasirodys kas antrą antradienį.