Tavo LRT

2020.11.17 09:51

LRT kino gidas: Kanų kino festivalio laureatai ir europietiško kino juostos

LRT.lt2020.11.17 09:51

Šįkart LRT kino gidas siūlo nepraleisti dėmesio šalies ir pasaulio kino salėse jau pelniusių filmų. Vieną iš jų – „Elito kino“ juostą – LRT žiūrovams rekomenduoja Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.

Ketvirtadienis, lapkričio 19 d.

„Elito kine“ – Islandijos kino kūrėjų pristatyta drama „Kariaujanti moteris“. Juosta rodyta Europos šalių kino forume „Scanorama“, apdovanota tarptautiniame Kanų kino festivalyje. Filmui atiteko net 10 Islandijos kino prizų „Eda“, o aktorė Halldóra Geirharðsdóttir buvo Europos kino akademijos nominuota už geriausią moters vaidmenį. Iš viso filmas pelnė 29 kino apdovanojimus ir 16 nominacijų. LRT PLIUS žiūrovams jį rekomenduoja Kaunas Europos kultūros sostinė 2022.

Pagrindinė šios juostos herojė – penkiasdešimtmetė Hala, kovojanti su vietos aliuminio pramone, keliančia grėsmę kalnuotam Islandijos kraštovaizdžiui. Vis dėlto karingosios Halos ginklų žvangesys nuščiūva, kai jos gyvenime atsiranda mažametis našlaitis.

„Kariaujanti moteris“ – tai pasakojimas apie nedalomą žmogaus ir gamtos vienovę, kuri įkvepia mažomis kovomis grįstas dideles pergales.

Juostą rubrikoje „3 minutės iki kino“ pristatys kino kritikas Dmitrijus Gluščevskis. Filmą įsijunkite 21.30 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, lapkričio 20 d.

Penktadienio vakarą, 22.55 val., LRT TELEVIZIJOS žiūrovų laukia jaudinantis veiksmo vesternas „Smurto slėnis“, pasakojantis apie šerifo Marshalo įtakoje laikomą miestelį, kurį vieną dieną aplanko nepažįstamas raitelis Paulas. Čia netrunka įsižiebti konfliktas, miestelį įveliantis į kruvinas keršto pinkles. Jų epicentre – Paulo troškimas atkeršyti už savo geriausią draugą šunį.

Jau po vidurnakčio naktinius kino seansus su LRT TELEVIZIJA tęs muzikinė amerikiečių drama „Dešimt tūkstančių šventųjų“, grąžinsianti į XX a. devintojo dešimtmečio pradžią. Naujųjų metų išvakarėse perdozavęs narkotikų šį pasaulį palieka Džudo bičiulis Tedas. Po skaudžios netekties Džudas išvyksta į Niujorką, tikėdamasis atnaujinti ryšius su tėvu, tačiau čia jo laukia ir kitokie susitikimai – vaikinas susipažįsta su netikru Tedo broliu ir jo draugais muzikantais… Kokios istorijos gims Niujorke, žiūrėkite nuo 00.40 val.

Šeštadienis, lapkričio 21 d.

LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ tęsiasi lietuvių kino klasiko Arūno Žebriūno filmų retrospektyva. 21 val. pirmą kartą bus parodyta Lietuvos kino centro restauruotos juostos „Gražuolė“ versija su garsiniu vaizdavimu – pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms.

Šios dramos centre – kieme žaidžiantys vaikai, rato viduryje atsidūrusį žaidimų draugą apiberiantys nepalankiomis pastabomis ar pagyromis. Dažnai į centrą papuola Inga – šlakuota, nedaili mergaitė, kaipmat pagražėjanti, kai ima šokti. Kartą kiemo berniukas pasako jai, kokia ši iš tiesų negraži. Jos jautrų pasaulį sukrečia krizė, kurioje vaidmenį atliks ir vieniša Ingos mama.

„Patvirtinta kopija“ – pirmasis žymaus režisieriaus Abbaso Kiarostamio filmas, sukurtas ne Irane ir ne apie Iraną, įkvėptas garsios aktorės Juliette Binoche, kurios reakcija į išgalvotą režisieriaus istoriją pastūmėjo kūrėją parašyti scenarijų filmui. Netikėtai gimusi filmo idėja buvo įvertinta kino pasaulyje: juosta rodyta tarptautinio Kanų kino festivalio konkurse, režisierius pelnė specialų prizą, o Juliette Binoche gavo geriausios aktorės apdovanojimą. Daliai Lietuvos žiūrovų filmas atpažįstamas iš Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ programos.

Atsitiktinai susidūrę prancūzė ir anglų rašytojas, regis, nepažįstamieji. Tačiau, kai kavinės darbuotoja juos palaiko sutuoktiniais, ši mintis moterį ir vyrą įkvepia improvizacijai. Jiedu nuo intelektualių kalbų netrunka pereiti prie užuominų apie asmeniškumus, išsinuomoja viešbučio kambarį, apie kurį abu kalba kaip apie vietą, kur praleido savo medaus mėnesį. Bet ar iš tikrųjų? O galbūt jie tikrai susituokę? Rašytojas garsiai svarsto: „Mes nebloga pora, tiesa?“ Ar jie pora, ar jos kopija? Visas filmas – vyro ir moters pokalbis iki akimirkos, kol atvyks jo traukinys.

Žaisti, spėlioti ir susimąstyti pakviesiančią juostą per LRT TELEVIZIJĄ žiūrėkite 23.10 val.