Naujienų srautas

Tavo LRT2016.02.12 17:44

M. Mikutavičius apie vaikystėje įgytą pomėgį: skaitymas – natūrali būsena

LRT.lt 2016.02.12 17:44

Tiems, kurie skaito knygas, nereikia įrodinėti, kokią naudą žmogui turi literatūra. Tai ne tik prasmingas laiko leidimo būdas, leidžiantis pažinti dar neatrastus pasaulius. Skaitymas ugdo vidines žmogaus kompetencijas,  lavina mąstymą, skatina kūrybiškumą, padeda suprasti save ir kitus. Kaip rodo tyrimai, skaitančių vaikų mokymosi pasiekimai yra aukštesni. Skaitymo įgūdžiams bus skirta šio sekmadienio LRT laida „Tėvų susirinkimas“. 

Vienas garsiausių Lietuvoje dainininkų Marijus Mikutavičius yra tikras knygų mylėtojas. Televizijos ir radijo laidų vedėjas prieš keletą metų iš naujo perskaitė Maironio eilėraščių rinkinį „Pavasario balsai“.  Atlikėjas ir žurnalistas dalyvavo projekte, kurio metu žymūs šalies žmonės įgarsino mokykloje skaitomus grožinės literatūros kūrinius.

„Tą rinkinį aš atsiminiau iš mokyklos. Galvojau, kad ten yra penkiolika eilėraščių, dešimt iš jų žinosiu. Įgarsinti Maironį buvo iššūkis“, – prisimins M. Mikutavičius ir atskleis, su kokiais sunkumais susidūrė.

Žinomas dainininkas pasakoja, kad vaikystėje dažnai į rankas paimdavo knygą. Garsaus vyro tėvai namuose turėjo biblioteką, o ir seneliai mėgdavo skaityti. Dainininkas prisiminė, kad ir draugai laisvu metu mielai skaitydavo. „Skaitymas buvo natūrali būsena. Kai mokykloje vasarai užduodavo perskaityti knygų, mums tai nebūdavo užduotis“, – laidoje kalbės atlikėjas.

„Tėvų susirinkimas“ – sekmadienį 17 val. Per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą