Tavo LRT

2016.02.11 21:36

„Dainų dainelė“ grįžta į televizijos ekranus

LRT.lt 2016.02.11 21:36

Prieš 42 m. Lietuvos televizijoje gimęs unikalus vaikų ir moksleivių dainų konkursas „Dainų dainelė” grįžta į televizijos ekranus. Ketverius metus konkursą vedusį Igną Krupavičių šiemet pakeitė televizijos žiūrovams dar nematyta vedėjų pora – penkiskart šio konkurso laureatė Ona Kolobovaitė ir TV eteryje debiutuojantis radijo laidų ir renginių vedėjas Ignas Andriukevičius.

„Dainų dainelė“ – tai nuostabaus kelio pradžia, ji pildo svajones, dovanoja kūrybinį džiaugsmą, naujus draugus ir vertingas akimirkas. Man teko didelė garbė tapti šio legendinio konkurso vedėja ir didelė laimė pabūti vaikų apsuptyje – sužinoti, kuo jie gyvena ir apie ką svajoja“, – sako O. Kolobovaitė, pastaruoju metu koncertuojanti Lietuvos ir užsienio scenose kartu su dainininkais Kostu Smoriginu, Ieva Prudninkovaite, Liudu Mikalausku, pianistu Justu Šerveniku.

„Dainų dainelė“ –  Lietuvos televizijoje gimęs unikalus, daugiausiai dalyvių pritraukiantis, ilgametes tradicijas turintis muzikinis renginys. Konkursas siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų meninę saviraišką, atrinkti geriausius šalies jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Nuo 1974-ųjų rengiamas „Dainų dainelės“ konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė visą būrį ryškiausių Lietuvos scenos žvaigždžių.

Kas dvejus metus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių. Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes.

Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus).

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų. Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų atlikėjų. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.

„Dainų dainelė“ – sekmadieniais 11 val. per LRT TELEVIZIJĄ.