Tavo LRT

2016.02.10 11:57

Legendinė TV laidų vedėja V. Grigonytė: žmonės į mane rodydavo pirštais

LRT.lt2016.02.10 11:57

„Televizija – tai magija, kuri įtraukia kiekvieną, nors kartą prie jos prisilietusį“, –  įsitikinusi legendinė televizijos laidų vedėja Vilija Grigonytė. Po dvylikos metų pirmą kartą Konarskio gatvėje esančio LRT televizijos pastato duris pravėrusios moters širdį akimirksniu suspaudė jaudulys. Iš atminties gelmių išniro  prisiminimai apie čia išgyventus džiaugsmus ir nusivylimus, patirtus nuotykius ir sutiktus žmones, visam laikui pakeitusius jos gyvenimą.

Televizijoje ir scenoje buvusiai dainininkei mokytoju tapo maestro Vytautas Kernagis. Būtent jis padėjo anglų kalbos dėstytoja dirbusiai V. Grigonytei rasti kelią į sceną. „Aš pakėliau telefono ragelį, surinkau nacionalinės filharmonijos numerį ir paklausiau Vytauto Kernagio: „Gal jums reikalinga dainininkė?“ Jis atsakė, kad čia vienas ansamblis griūva, bet, jei noriu, galiu atvažiuoti. Taip ir prasidėjo mano dainininkės karjera“, – apie lemtingąjį skambutį LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams pasakojo V. Grigonytė.

Netrukus šią atlikėją jau žinojo visa Lietuva. Dar labiau išpopuliarino darbas televizijoje – energingą dainininkę netrukus pastebėjo televizijos vadovai ir pasiūlė tapti televiktorinos vedėja. „Mane visi pažinojo, autobuse žmonės pirštais rodydavo, o gatvėje vaikai bėgdavo iš paskos prašydami autografo. Atvirai sakant, man tai nelabai patiko. Esu iš tų, kurie mieliau atsisėstų kampe ir būtų niekam nematomi”,  –  neslepia V. Grigonytė.

Tačiau darbas scenoje bei televizijoje turėjo ir daugybę pranašumų. Juk būtent dainuodama moteris susipažino su būsimu savo vyru, dainininku Ovidijumi Vyšniausku. „Mes koncertavome Marijampolėje. Jis ieškojo darbo, todėl atėjo pas tuo metu mūsų grupei vadovavusį Andrių Kulikauską. Padainavo ir labai patiko – taip ir pradėjo koncertuoti su mumis“, – pažintį su būsimu vyru prisiminė V.Grigonytė.

Po kurio laiko pora susituokė, susilaukė dukters. Atrodė, moters gyvenimas  sustyguotas tarsi instrumentas – sėkmingos dainininkės ir televizijos laidų vedėjos karjeros bei gražios šeimos su garsiu atlikėju pavydėjo daugelis. Tačiau likimas moteriai nepagailėjo ir staigmenų – sulaukusi 38-erių ji sunaikino visus savo įrašus, paskui subyrėjo santuoka, o netrukus ji buvo priversta palikti ir televiziją.

Šį vakarą 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ V. Grigonytė atvirai papasakos apie gyvenimo smūgius ir tai, kaip jai pavyko atsitiesti.   

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.