Tavo LRT

2016.02.05 13:29

LRT RADIJO žurnalistas apie ciklą „Devyni radijo dešimtmečiai“: tai – kaip piligriminė kelionė

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.05 13:29

Penktadieniais po 15 val. žinių per LRT RADIJĄ galima išgirsti istorinių-dokumentinių laidų ciklą „Devyni radijo dešimtmečiai“. Jis skirtas garbingam LRT RADIJO jubiliejui ir bus transliuojamas iki pat radijo gimtadienio birželio 12 d. Apie laidą, skirtą prisiminti senuosius radijo imtuvus ir įvairius kitus prietaisus, pasakojo ją parengęs žurnalistas Simonas Bendžius. 

„Vien tik apie imtuvus galima daryti kokius 2–3 atskirus pasakojimus. Apie garso įrašymo įrangą, su kuria anksčiau dirbdavo žurnalistai – dar vieną atskirą pasakojimą. Apie asmenybes, pačius technikus, kurie dirbo radijuje – taip pat atskirą pasakojimą. Todėl per tą transliacijos valandą bandau aprėpti viską: kokie buvo radijo imtuvai, kokios buvo radijo studijos, kokios sąlygos jose dirbti, kokie kuriozai nutikdavo“, – pasakojo žurnalistas. 

Kaip rengdamas pasakojimą išsiaiškino S. Bendžius, pats seniausias radijo imtuvas Lietuvoje yra Šiauliuose, Šiaulių radijo ir televizijos muziejuje. Jis Stasio Brašiškio sukurtas 1925 m. Radijo imtuvas „Banga“, pasak žurnalisto, tame muziejuje atsirado visai netyčia.

„Man pačiam tai buvo kaip piligriminė kelionė. Teko aplankyti ir pačią pirmąją radijo studiją – tą pastatą Kaune, Žaliakalnyje, iš kurio 1926 m. birželio 12 dieną nuskambėjo „Alio, alio. Kalba Kaunas“. Kai pats dirbi radijuje ir prisilieti prie jo ištakų, tau pačiam kasdienis darbas nušvinta visai kitomis spalvomis“, – atviravo radijo žurnalistas. 

Laida kartojama sekmadieniais 09.05 val. per LRT RADIJĄ ir pirmadieniais 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Daugiau apie radijo technikos istoriją – pokalbyje LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Populiariausi