Tavo LRT

2016.02.10 12:19

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT RADIJO laidos ne iškart įkeliamos į mediateką?

Laidos įkėlimas į mediateką reikalauja daugiau darbo, nei mato radijo klausytojai, – aprašymo, suskirstymo reportažais ir pan., todėl, trūkstant žmogiškųjų išteklių, savaitgalio laidos į mediateką įkeliamos tik prasidėjus kitai savaitei. Taip sako LRT RADIJO programų direktorė Guoda Litvaitienė. 

LRT RADIJO klausytojas teiraujasi, kodėl laidos ne iškart įkeliamos į mediateką. „LRT RADIJUJE po kiekvienos laidos yra pranešama, kad, nespėjus jos išgirsti transliavimo laiku, laidos galima paklausyti bet kuriuo metu internete. Aš mielai pasiklausyčiau „Kultūros savaitės“, kuri transliuojama šeštadieniais, kartojimo internetu, tačiau ji mediatekoje atsiranda tik kitos savaitės viduryje. Kodėl negalite įkelti laidos į mediateką vos jai pasibaigus?“ – klausia jis.

LRT RADIJO programų direktorės teigimu, savaitgalį transliuojamos laidos į mediateką iš tiesų patenka tik pirmadienį. Tai susiję su tuo, kad savaitgalį nėra pakankamai darbuotojų, kurie aprašytų tas laidas. 

„Kiekviena laida, prieš įkeliant ją į mediateką, yra aprašoma, kad ją būtų galima atrasti, išvardinami jos dalyviai. Klausytojo minima laida „Kultūros savaitė“ yra sužymima reportažais, kad būtų galima pasiklausyti atskirų laidos dalių. Šie procesai užtrunka ir savaitgalį atlikti tokius darbus galimybių kol kas neturime“, – aiškina G. Litvaitienė.

Tačiau, LRT atstovės teigimu, atsižvelgiant į klausytojo prašymą, artimiausiu metu laida į mediateką bus įkeliama po transliacijos praėjus pusvalandžiui ar valandai. „O aprašymus ir kitą darbą, kurio klausytojai nemato, atliksime savaitės pradžioje“, – žada G. Litvaitienė.