Tavo LRT

2020.11.04 17:35

Liutauras Čeprackas: iki šiol gyvenome laisvi, ir staiga suvokėme, kad gyvename narvelyje

LRT.lt2020.11.04 17:35

„Visada norisi geriau gyventi ir kartais net nesusivoki, kaip gerai gyveni“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ trečiadienį pasakos žinomas virtuvės šefas, restoranų įkūrėjas Liutauras Čeprackas.

„Karantinas pakreipė ne vieno gyvenimą. Mūsų versle tai ypatingai jaučiasi – mes esame priklausomi, susiję. Viešbučiai, restoranai, turizmo sfera – šios vietos ypatingai yra paliestos. Bet dar labiau nei į finansinę gerovę, dėmesį reikėtų atkreipti į psichologinę pusę: aš kalbu apie tai, kad iki šiol mes gyvenome laisvi, ir staiga susivokėme, kad gyvename narvelyje. Tiems, kurie niekada negyveno tame narve, yra sudėtinga suvokti, kas yra narvas, o tiems, kurie išėjo iš narvo, grįžti atgal į tą narvą visiškai nesinori“, – mintis apie pasikeitusį gyvenimą dėl siaučiančios pandemijos dalinasi žinomas vyras.

Pats Liutauras ramybę ir palaikymą atranda savo šeimoje: kartu su žmona Laura augina dvi dukras. „Nuo tada, kai susipažinome, taip ir nebeišsiskiriame. Net dabar mes didesnę laiko dalį praleidžiame kartu, ir aš jaučiuosi, kad pagaliau turiu tą pilnatvę. Šeima ir vaikai yra mano pagrindinis gyvenimas. Būtent vaikai yra geriausias vaistas nuo egoizmo: na kaip tu gali būti egoistas su vaikais? Pavyzdžiui, negi tu pešies su jais dėl saldainių – greičiausiai ne?“, – juokiasi garsusis virtuvės šefas.

„Nėra tokio dalyko kaip tėvo instinktas. Yra mamos instinktas – jis įgimtas. O tėvo instinktas yra įgyjamas. Pradžioje, kai tau įteikia kūdikį, tu žiūri ir galvoji, kaip jį laikyti? Kur instrukcija? Manyčiau, tas emocinis ryšys atsiranda proceso metu. Todėl jeigu kas pradės pasakoti apie savo įgimtą tėvo instinktą – jis meluos. Aš kažkada pasakiau Laurai, kad tokį turiu, tai ji iš manęs ilgai juokėsi”, – pirmuosius savo, kaip tėvo, žingsnius prisimena L. Čeprackas.

„Aš manau, kad jei manęs paklaustų, ar aš norėčiau kažką keisti savo gyvenime, tai šiai dienai nieko nenorėčiau keisti dėl vienos vienintelės priežasties. Čia kaip drugelio sparno efektas. Jeigu aš kažką pakeisčiau iš anksčiau, greičiausiai neateičiau iki kur esu dabar. Jeigu aš neateičiau iki kur esu dabar, aš neturėčiau to, ką turiu svarbiausio ir brangiausio savo gyvenime – savo vaikų ir žmonos.

Nekeisčiau nei vieno dalyko. Nepriklausomai nuo to, kad tas gyvenimas nebuvo lengvas ir kad teko patirti įvairių nemalonių dalykų, bet nekeisčiau dėl to, kad jeigu aš kažką pakeisčiau, tada turbūt dabar būtų viskas kitaip. O čia, kur esu dabar, esu patenkintas ir laimingas“, – savo gyvenimo filosofiją dėsto L. Čeprackas.

O koks buvo tas nelengvas gyvenimas? Vaikystė estrados žvaigždžių apsuptyje, gyvenimas egzotiškiausiose pasaulio vietose jaunystėje ir ramus šeimos užutėkis dabar – apie visa tai Liutauras Čeprackas pasakos dokumentinių apybraižų ciklo „Gimę tą pačią dieną“ laidoje trečiadienį 21.30 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Populiariausi