Tavo LRT

2020.10.30 11:47

Iškilmingi „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai – LRT PLIUS eteryje ir portale LRT.lt

LRT.lt2020.10.30 11:47

„Auksiniai scenos kryžiai“ – svarbiausi ir garbingiausi scenos meno apdovanojimai Lietuvoje, kasmet skiriami geriausiems praėjusio sezono pastatymams, jų autoriams ir atlikėjams. Lapkričio 5 d. nuo 18.30 val. per LRT PLIUS ir portale LRT.lt – tiesioginė apdovanojimų transliacija iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro.

Už įsimintiniausius 2019-ųjų darbus čia bus įteiktos Profesionalaus scenos meno kūrėjų darbų premijos: atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

„2020-ieji Lietuvos operai ir dramai – išskirtiniai, 100-mečio jubiliejiniai metai. Todėl ir „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremoniją ves ne taip dažnai toje pačioje scenoje susitinkantys dramos teatro aktorė ir operos solistas.

Pastarojo laiko situacija aštriau priminė, kaip mums visiems svarbu karantinavus kūnus nekarantinuoti sielų, nes be nuolatinio santykio su kultūra žmogų sauganti izoliacija virsta žmogų kankinančia. Scenos menai ypač stipriai įtraukia žmogaus pojūčius ir mintis, padeda permąstyti pasaulį ir save.

Sulėtinus socialinį gyvenimą ir sumažėjus galimybių lankytis spektakliuose, teatro šventė vis tiek ateina į jūsų namus. Kviečiu įsijungti apdovanojimų transliaciją per LRT PLIUS ir išvysti, kurie jūsų jau matyti ar dar tik svajojami pamatyti spektakliai bei kūrėjai taps auksiniai“, – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Lapkričio 5 dienos vakarą bus apdovanoti 16 laureatų šiose nominacijose: „Scenografija“, „Moters vaidmuo“, „Vyro vaidmuo“, „Spektaklis vaikams ir jaunimui“, „Dramaturgija“ , „Metų patirtis“, „Nepagrindinis moters vaidmuo“, „Nepagrindinis vyro vaidmuo“, „Režisūra“, „Choreografija“, „Šokėja“, „Šokėjas“, „Solistė“, „Solistas“, „Muzika spektakliui“, taip pat už novatoriškumą ir drąsą scenoje bus įteikiamas Boriso Dauguviečio auskaras bei dar vienas garbingas apdovanojimas už ilgametį indėlį į scenos meną.

„Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija įprastai kasmet vyksta kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, tačiau šįmet dėl pavasarį paskelbto karantino buvo perkelta į rudens sezoną. Su visais dar kovo mėnesį paskelbtais nominantais galima susipažinti čia.

Šventinio vakaro metu žiūrovus džiugins tokių atlikėjų kaip Monika Liu, Andrius Mamontovas, Jeronimas Milius, Kostas Smoriginas, Edgaras Montvidas ir Irena Milkevičiūtė muzika. Scenoje muzikinius kūrinius taip pat atliks Petras Geniušas, Rytis Saladžius, violončelių ansamblis, choras „Madam Baterflai“ ir kiti. Vedėjai – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Rafailas Karpis ir lietuvių teatro bei kino aktorė Nelė Savičenko.

Šiais metais Kultūros ministerijai buvo pateikta 80 siūlymų skirti Profesionalaus scenos meno kūrėjų darbų premijas. Kandidatūras vertino ir nominantus atrinko devynių narių komisija: teatrologė Margarita Alper, baleto kritikė Skaidrė Baranskaja, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskaitė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė ir aktorius Remigijus Vilkaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt