Tavo LRT

2020.10.30 10:39

LRT kviečia moksleivius stebėti istorijos pamoką „Laisvės banga: Lietuvos parlamentarizmo šimtmetis“

LRT.lt2020.10.30 10:39

Lapkričio 4 d. 12.05 val. LRT rengs ir kvies nuotoliniu būdu jungtis prie ciklo „Laisvės banga“ istorijos pamokos, skirtos Steigiamojo Seimo ir Lietuvos parlamentarizmo šimtmečiui.

Moderuojamos diskusijos forma vyksiančios pamokos metu LRT žurnalistė Rūta Kupetytė kalbins istoriką, humanitarinių mokslų daktarą Artūrą Svarauską ir istorikę, visuomenininkę Luką Sinevičienę. Pamoka bus tiesiogiai transliuojama LRT.lt portale, ją taip pat bus galima stebėti ir visos transliacijos metu klausimus dalyviams užduoti LRT „Facebook“ paskyroje.

„Tarp Steigiamojo Seimo narių buvo daug jaunų žmonių, o šiandien jauni žmonės mažai domisi politika. Pamokos metu norėtume panagrinėti ir sulaukti žiūrovų nuomonių apie tai, ką reikėtų daryti, kad jaunas žmogus jaustų atsakomybę ir galimybę kurti pokytį“, – sako L. Sinevičienė.

Pamokos dalyviai primins apie aplinkybes, kuriomis tarpukario Lietuvoje visuomenė rinko Steigiamąjį Seimą, ir politinio elito laikytą demokratijos egzaminą, apie iššūkius, laukusius Lietuvos visuomenės 1990-ųjų kovo 11-ąją atkūrus nepriklausomą valstybę, pilietiškumo sąvokos kaitą, jaunimo svarbą saugant valstybę nuo demokratijos sutemų.

„Steigiamasis Seimas per rinkimus įtraukė plačiąją visuomenę – jaunimą, moteris, vyrus, miesto, kaimo žmones, įvairias tautines grupes – į politinį veikimą ir pratino kiekvieną pilietį jausti atsakomybę už valstybę, taip pat stiprinio „pilietinį bendrumą“, – apie Steigiamojo Seimo reikšmę teigia diskusijos dalyvis dr. A. Svarauskas.

Atvira istorijos pamoka „Lietuvos parlamentarizmo šimtmetis“ – jau šeštoji „Laisvės bangos“ pamoka. Šį projektą LRT įgyvendina kartu su JAV ambasada Lietuvoje. Ankstesnės ciklo diskusijos „Kariuomenė ir visuomenė: ginant laisvę kartu“ įrašą galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Artėjančią pamoką kartu su visais žiūrovais, įsijungusiais transliaciją, stebės Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, menančios Steigiamojo Seimo pirmąjį posėdį, moksleiviai.

Taip pat skaitykite