Naujienų srautas

Tavo LRT2016.02.02 10:03

Pasaulio įdomybės: Saudo Arabijoje uždrausta žaisti šachmatais

Saudo Arabijos didysis muftijus, musulmonų dvasininkas, išleido fatvą – religinį įstatymą, kuriuo uždraudė šachmatus. Didysis muftijus paaiškino, kad „šachmatai yra azartinis žaidimas“ ir bereikšmis laiko praleidimas. Toks jo sprendimas sukėlė tarptautinį susirūpinimą, ypač dėl čempionato, kuris turėjo vykti Mekoje, ateities. Islamo šventoji knyga Koranas draudžia lošti.

Praėjusią savaitę pranešta, kad, bandydamas įveikti Antarktidos žemyną, žuvo tyrinėtojas Henry Worsley. Buvęs britų armijos pareigūnas siekė tapti pirmuoju žmogumi, kuris būtų visiškai vienas įveikęs atšiaurų žemyną. Tyrinėtojas buvo įveikęs 1 469 km ir jam buvo likę nueiti vos 48 km. Kai H. Worsley kreipėsi pagalbos, gydytojai nustatė jam pilvaplėvės uždegimą. Vyrui buvo atlikta operacija, tačiau jis neišgyveno. H. Worsley leidosi į šią labdaringą ekspediciją norėdamas padėti sužeistiems kariams reabilituotis.

***

Britų transliuotojas BBC pranešė, kad po lengvąją atletiką sukrėtusio dopingo skandalo viena didžiausių šios sporto šakos rėmėjų kompanija „Adidas“ planuoja nutraukti rėmimo sutartį su tarptautine lengvosios atletikos federacija. Teigiama, kad tai reikštų, kad federacija prarastų dešimtis milijonų pajamų. „Adidas“ bent kol kas išlieka viena pagrindinių Pasaulio futbolo federacijos (FIFA) rėmėjų, nors šią taip pat pernai supurtė korupcijos skandalas.

***

Vykstant istoriniam Irano prezidento vizitui Italijoje, Romos Kapitolijaus muziejuje laikinai uždengtos keturios skulptūros, vaizduojančios nuogus žmones. Italijos žiniasklaida rašo, kad taip muziejus ir šalies valdžia išreiškė pagarbą Irano kultūros jautrumui.

***

Didžiausio pasaulyje socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai greitai galės džiaugtis šešiomis naujomis emocijomis, kurias galės išreikšti vieno mygtuko paspaudimu. Tai trečiadienį paskelbė tinklo įkūrėjas Markas Zuckerbergas. Naujos emocijos, tokios kaip „piktas“, „liūdnas“, „mylintis“, „besijuokiantis“, „nustebęs“ ir pan., papildys pagrindinį „Facebook`o“ mygtuką „like“, leidžiantį vartotojams parodyti, kad jiems patinka koks nors komentaras, nuotrauka arba vaizdo įrašas. Jau kurį laiką „Facebook`o“ vartotojai pageidavo naujų emocijų mygtukų, pavyzdžiui, „dislike“ (nepatinka).

***

JAV sausio 29-osios vakarą aukcione už 82 tūkst. dolerių parduotas automobilis „Fiat 500L“, kuriuo pernai lankydamasis Filadelfijoje važiavo popiežius Pranciškus. Pinigai bus išdalyti įvairioms katalikų labdaros įstaigoms.

***

Ekologiškos airiškos bulvės nuotrauka parduota už 1 mln. eurų. Nuotraukos autorius – garsus portretų fotografas Kevinas Aboschas. Jis atskleidė, kad paprastai žymių žmonių nuotraukos kainuoja apie 0,5 mln. dolerių, o ši paprastos bulvės nuotrauka juodame fone – parduota brangiausiai per visą jo karjerą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą