Tavo LRT

2016.01.31 17:26

Siūlo griežtinti atsakomybę už žvejybą ant grėsmę saugumui keliančio ledo

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2016.01.31 17:26

žvejus ar kitus pramogautojus ant plono ledo reikėtų nubausti ar bent įspėti, LRT RADIJUI sako Karinių jūrų pajėgų kapitonas leitenantas Antanas Brencius. Jo nuomone, pritaikius administracinę atsakomybę, žmonės labiau stengsis įvertinti situaciją ir nerizikuos savo bei gelbėtojų gyvybėmis.

Anot A. Brenciaus, yra žmonių, kurie nepaiso, kad jau kurį laiką vyrauja teigiama temperatūra ir dėl to ledas vis plonėja. Leitenanto teigimu, karinių oro pajėgų sraigtasparnis, sekmadienį žvalgęs Kuršių marias, raportavo, jog ledas tikrai nestabilus, yra didžiulė properša nuo Nidos iki Klaipėdos, todėl lipti ant ledo labai pavojinga.

„Vis dėlto Jūrų gelbėjimo  koordinavimo centras išplatina prevencinius informacinius pranešimus, kad neverta lipti ant ledo, nes jis plonas pavojingas, bet tai tik informacinio pobūdžio pranešimas. Jie jokios administracinės atsakomybės neužtraukia. Manau, yra priemonių, kurios galėtų užtraukti žvejams ar kitiems pramogautojams administracinę atsakomybę. Juos reikėtų nubausti ar bent įspėti, tačiau tai nėra padaryta. Tikėsimės, kad situacija ateityje pagerės“, – LRT RADIJUI sako A. Brencius.

Jis priduria, kad, norint tai padaryti, reikėtų pasirūpinti ir specialiais ženklais. Be to, tokiu atveju iš išgelbėtųjų galėtų būti reikalaujama, kad jie padengtų gelbėjimo operacijos išlaidas, nes šiuo metu tai daro pati valstybė.

 „Tarnybos budi, joms priskirta funkcija gelbėti žmones. Jos tai daro, jeigu reikalauja situacija. Atsakomybės dėl gelbėjimo darbų apmokėjimo, kaip minėjau, nėra. Galima užtraukti administracinę atsakomybę, tačiau prieš tai turi būti taikomi įspėjimai, pavyzdžiui, ant kranto pastatyti ženklai, kad lipti ant ledo negalima. Turi būti įspėta, kad gresia administracinė atsakomybė. Tada žmones supras. Gelbėjimo operacijas apmoka valstybė“, – tvirtina A. Brencius.

Leitenanto tvirtinimu, seniau yra buvę, kad išgelbėtiems žmonėms yra skiriamos baudos, tačiau tai būdavo darome dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, jie viešoje vietoje pasirodydavo neblaivūs.

Sekmadienio rytą  Kuršių mariose nuo Ventės rago pradėjo judėti ledai ir dėl to ant ledo lyčių liko žvejai. Pirminiais duomenimis išgelbėta 80 žmonių. Į pagalbą pasitelktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos  laivas, taip pat žvalgybą atliko  Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Dalis pareigūnų budėjo likusią dieną, nes buvo pastebima, kad kai kurie žvejai vis dar lipa ant ledo.