Tavo LRT

2020.10.29 13:18

LRT OPUS prisideda prie tarptautinio projekto „Design. Engineer. Construct! Lithuania“

LRT.lt2020.10.29 13:18

Rugsėjo 17 d. prasidėjo antrą kartą KTU Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) organizuojamas tarptautinis projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“, prie kurio šiemet prisijungė ir LRT OPUS komanda.

Projektas skirtas moksleiviams, norintiems susipažinti su architektūra, pastatų projektavimu. Šiemet projekte dalyvauja Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjus, Vilniaus Žemynos bei Panevėžio J. Balčikonio gimnazija ir Kauno Saulės gimnazija.

Pernai visus metus moksleiviai projektavo Džeimso Bondo viešbutį Londone. Šį kartą projekte dalyviai turės gilintis į koncertų salių ir įrašų studijų specifiką, skirti dėmesio akustikai, kadangi šių metų užduotis – suprojektuoti Muzikos namus Kauno centre.

Dalyviai turės ne tik sugalvoti savo Muzikos namų idėją, išskirtinumą, logotipus, išplanavimą, architektūrines idėjas, bet ir sukurti 3D modelius su profesionalia projektavimo programa, parengti konstrukcijų ir inžinerinių tinklų aprašymus bei kitas svarbias projekto dalis.

Projekto dalyviai turi galimybę mokytis iš geriausių šios srities ekspertų Lietuvoje nuotoliniu būdu. Šiemet prie projekto prisijungė ir LRT OPUS komandos nariai bei LRT garso inžinieriai, kurie moksleivius supažindins su LRT esančiomis garso įrašų studijomis ir jų specifika.

„LRT įrašų studijose įrašome ne tik radijo laidas, tinklalaides ar garsinius anonsus, čia taip pat įrašinėjame radijo teatro spektaklius, muzikos atlikėjų pasirodymus, radijo įrašų studijoje įrašėme ir naujus LRT RADIJO šaukinius su visu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, tad mūsų įrašų studijos yra pritaikytos labai skirtingiems įrašams.

Taip pat, visai neseniai atnaujinome radijo stoties LRT OPUS studiją, kurią taip pat pritaikėme ne tik tiesioginiam radijo eteriui, bet ir akustiniams atlikėjų pasirodymams“, – teigia LRT radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis.

G. Masalskis džiaugiasi, kad KTU pasirinko bendradarbiauti būtent su LRT radijo stotimis: „Radijo programų departamente dirba profesionalių inžinierių komanda, kuri savo žiniomis ir patirtimi mielai sutiko pasidalinti su jaunaisiais projekto dalyviais ir papasakoti jiems apie LRT garso įrašų studijų specifiką.“

„Šiai užduočiai labai svarbus ir LRT palaikymas. Mūsų projekto tikslas realių problemų sprendimas, mums ir reikia ne išgalvotų dalykų, bet realių patirčių, realių pasakojimų. Tikriausiai ne vienas jaunuolis yra klausęs ir stebėjęs LRT OPUS Ore koncertus, klausęs naujų grupių pristatymų iš LRT studijų.

Žinome, kad čia dirba puikūs ekspertai, daug žinantys ir investuojantys į garso kokybę, bendraujantys su daugybe muzikantų. Būtent iš jų galima daug ko išmokti, sulaukti gerų patarimų ir įžvalgų. Jaučiame, kad ir dalyviams tokio lygio palaikymas ir dėmesys suteikia daugiau motyvacijos ir noro gilintis į užduotį“, – teigia KTU SAF dekanas Andrius Jurelionis.

Projekto iniciatoriai taip pat užsimena, kad analogišką projektą Didžiojoje Britanijoje vykdantys partneriai iš „Class of Your Own“ organizacijos bendradarbiauja su nacionaliniu transliuotojo BBC komanda.

Pirmajame projekto etape LRT OPUS laidų vedėjas Tomas Lukaševičius ir Garso režisierių grupės vadovas Marius Dundulis projekto dalyviams surengė virtualią ekskursiją po LRT garso įrašų studijas. Kviečiame pasižvalgyti!