Tavo LRT

2020.10.29 09:39

JAV prezidento rinkimus LRT pasitinka specialiomis programomis

LRT.lt2020.10.29 09:39

Lapkričio 3 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose įvyks visam pasauliui svarbus politinis įvykis – JAV prezidento rinkimai. Apie juos tiek iki rinkimų, tiek jų dieną informuos visos LRT platformos, ruošiančios specialią programą D. Trumpo ir J. Bideno kovai nušviesti. Išskirtinėje programoje – specialus „LRT forumas“, ilgesnės LRT RADIJO žinios bei naujausias dokumentinis filmas „Amerikos pasirinkimas. 2020 m.“.

LRT kanalų žiūrovai, skaitytojai ir klausytojai jau spėjo pastebėti specialiąsias rubrikas, skirtas JAV vyksiantiems rinkimams. „Panoramoje“ kartą per savaitę rengiami reportažai apie JAV balsavimo sistemos ypatumus ir reikšmingus kampanijos įvykius, o likus kone porai savaičių iki svarbiausio 2020-ųjų politinio įvykio LRT RADIJUJE startavo tinklalaidė „Amerika renkasi“, klausytojams aiškinanti JAV rinkiminę sistemą, pateikianti politinės kampanijos analizę ir galimas rinkimų baigties prognozes. Iš viso pasirodys net 8 tinklalaidės epizodai, pirmuosius iš jų jau galima išgirsti LRT mediatekoje.

Rinkimų belaukiant, lapkričio 2 d., 21 val., LRT TELEVIZIJOS žiūrovus prie ekranų kvies „LRT forumas“, skirtas JAV prezidento rinkimų temai. Prieš „LRT forumą“ lauks ir išskirtinė kino premjera – 18.30 val. bus rodomas naujas dokumentinis filmas „Amerikos pasirinkimas. 2020 m.“, kuriame aiškinama, kad iki kraujo praliejimo susiskaldžiusioje šalyje rinkėjų entuziazmas balsuoti jau muša rekordus: prognozuojama, kad aktyvumas bus didžiausias per šimtmetį.

Filme gilinamasi į abiejų kandidatų biografijas, kaip jiems abiem pavyko suvaldyti krizines situacijas politiniame kelyje. Apie kritinių akimirkų suformuotus D. Trumpo ir J. Bideno gyvenimus pasakos draugai, šeimos nariai, kolegos ir priešininkai. Filmas jau užsitarnavo objektyvumo etiketę ir kartu traktuojamas kaip priešnuodis ryškioms bei skandalingoms antraštėms, paviršutiniškiems tyrimams, pastaruoju metu tapusiems prezidentinės rinkimų kampanijos sinonimu. Po premjeros televizijoje dokumentinę juostą 30 dienų bus galima peržiūrėti ir LRT mediatekoje.

Lapkričio 4-ąją pokalbiais apie JAV prezidento rinkimus budins „Labas rytas, Lietuva“, aktualiausią informaciją pateiks „Laba diena, Lietuva“ ir „Dienos tema“. Tiesiai iš Vašingtono informuos ir ten dirbantis LRT naujienų tarnybos reporteris Aurimas Piečiukaitis.

Visą rinkiminę parą dirbs portalas LRT.lt, o LRT RADIJAS ruošiasi ilginti lapkričio 3 dienos žinių laiką ir kas valandą, visą naktį (iš lapkričio 3 į 4 d.) transliuoti informaciją apie JAV rinkimus bei pokalbius su apžvalgininkais. Naktines radijo žinias matyti galės ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovai.

Rytą po rinkimų dalis LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ bus skiriama JAV rinkimų rezultatams apžvelgti, nuo 9 val. tema bus plėtojama ir specialioje „Aktualijų studijoje“. Reikšmingiausia informacija bus nuolat atnaujinama ir informacinėse LRT TELEVIZIJOS laidose.

Visos naujienos apie artėjančius rinkimus pasiekiamos specialioje LRT.lt portalo platformoje.

Taip pat skaitykite