Tavo LRT

2016.01.31 11:50

Klausiate – atsakome. Ką tiesioginės radijo laidos metu veikia prodiuseris?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.01.31 11:50

Tiesioginės radijo laidos metu prodiuseriai vykdo daugybę užduočių – skambina pašnekovams, laidos vedėjams pateikia naujausią informaciją ir seka laidos laiką. Vis dėlto didžiausias darbas nuveikiamas prieš prasidedant laidai, sako LRT RADIJO laidų prodiuseriai Aušra Juraitė ir Vytautas Markevičius.

LRT RADIJO klausytojas Jonas iš Panevėžio domisi radijo prodiuserių veikla. „Ką tiesioginėje radijo laidoje veikia prodiuseris?“ – teiraujasi jis.

LRT RADIJO žurnalistas Vytautas Markevičius, prodiusuojantis tiesioginę laidą „Lietuvos diena“, tikina, kad tiesioginio eterio metu dirbantis prodiuseris turi susidoroti su ne viena užduotimi. Jis skambina pašnekovams, kurie netrukus turės kalbėti eteryje, laidos vedėjui pateikia visą naujausią informacinę medžiagą, praneša apie naujausius įvykius Lietuvoje.

„Esu gana griežtas prodiuseris, nes visuomet labai atidžiai seku laiką, sekundžių tikslumu skaičiuoju, kad viskas eitų savu metu: jei yra žinių laikas, vadinasi, eteryje turi būti žinios, jei sporto – sportas“, – teigia V. Markevičius.

Pagrindinės LRT RADIJO ryto laidos „Ryto garsai“ prodiuserė Aušra Juraitė pastebi, kad rengiant laidą didieji darbai nuveikiami prieš tiesioginį eterį.

„Ko gero, pagrindinis radijo laidos prodiuserio darbas yra ne tiesioginio eterio metu. Didžiausi darbai – temų apgalvojimas, pašnekovų paieškos ir jų kvietimas į radiją – yra atliekami prieš laidą. Iš pažiūros šios užduotys atrodo lengvos, tačiau toli gražu ne visi potencialūs pašnekovai nori kalbėti tiesioginiame eteryje. Be to, reikia nuolat ieškoti įdomesnių pašnekovų, galbūt dar negirdėtų. Tad prodiuseris yra toks žmogus, kuris koordinuoja visą laidą“, – aiškina A. Juraitė.

Prodiuserės teigimu, pagrindinės radijo laidos, pvz., „Ryto garsai“, yra rengiamos iš vakaro; jau ryte pradedama ieškoti temų kito ryto laidai.

„Ieškodami temų, skaitome portalus, laikraščius, tikriname elektroninį paštą, kartais temas sugalvojame patys. Vėliau pradedame rikiuoti, kurią valanda kokia tema bus kalbama, kaip vyks visa laida, kuri yra gana ilga – 3,5 val. trukmės. Tuomet visą laidos planą prodiuseris patiki laidos vedėjų meistriškumui, o galutinį darbo rezultarą girdi LRT RADIJO klausytojai“, – pasakoja A. Juraitė.