Tavo LRT

2020.10.27 18:19

LRT kino gidas: dar viena kokybiškų filmų savaitė

LRT.lt2020.10.27 18:19

Paskutinę spalio savaitę LRT paruošė dar vieną gero kino rinkinį. Tai – kūriniai iš Danijos, Prancūzijos, Švedijos, JAV, Kanados ir Didžiosios Britanijos, kurie buvo įvertinti ir kino kritikų, ir žiūrovų.

Ketvirtadienis, spalio 29 d.

„Elito kine“ – biografinė drama „Nesijaudink, jis toli nenueis“, paremta tikrais įvykiais. Šio filmo premjera įvyko Sandanso kino festivalyje, o vėliau jis buvo rodytas ir tarptautiniame Berlyno kino festivalio konkurse.

Juostoje žiūrovai išvys kino žvaigždes Jonah Hill, Jack Black, Rooney Mara bei nepakartojamu vaidmens atlikimu sužibėjusį, šiais metais „Oskarą“ laimėjusį aktorių Joaquin Phoenix. „3 minutės iki kino“ rubrikoje filmą pristatys fotografas Tadas Kazakevičius.

Tai – jaudinanti ir šmaikšti drama apie Džoną Kalahaną. Jis myli gyvenimą, laido nešvankius juokelius ir mėgsta išgerti, tačiau po vieno audringo vakarėlio patenka į siaubingą autoavariją ir lieka pusiau paralyžiuotas. Šis įvykis jį paskatina ieškoti naujo hobio – vaikinas pradeda piešti komiksus, kuriems būdingas juodasis humoras.

Filme pasakojama apie Kalahano kovą su alkoholizmu ir naujo gyvenimo galimybę, išryškėjus menininko talentui. „Nesijaudink, jis toli nenueis“ – ketvirtadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, spalio 30 d.

„Europos kino“ rubrikoje tęsiama Agnes Varda retrospektyva. Šį penktadienį LRT PLIUS kanale bus rodomas dokumentinis filmas „Agnes paplūdimiai“. Autobiografinė kino juosta kino festivaliuose pelnė 11 kino apdovanojimų ir 13 nominacijų.

Tai – istorija apie A. Varda gyvenimo paplūdimius, kuriuos parodyti režisierė užsimanė sulaukusi 80-ies metų. Emocingai ir su humoru ji dalijasi atsiminimais apie savo patirtį dirbant fotografe, vėliau režisiere, apie gyvenimą su Jacquesu Demy, feministinius užmojus, keliones į Kubą, Kiniją ir JAV, kitus darbus ir šeimą.

Su menininkės gyvenimo refleksijomis susipažinkite penktadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS.

Prancūzų ir kanadiečių koprodukcijos 2018 m. fantastinė drama „Migloje“ – LRT eteryje. Kino juosta pelnė Kanados kino apdovanojimus už geriausius specialiuosius efektus ir grimą.

Paryžiuje pora gyvena su dukterimi, kuri serga nepagydoma liga ir dienas leidžia uždaryta hermetiškame stiklo burbule. Vieną dieną tiršta migla apsemia miesto gatves, žudydama visus, pasitaikiusius jos kelyje. Išgyvena tik tie, kurie spėja užsiropšti ant namų stogų.

Mergaitės tėvai susiranda prieglobstį ant stogo, tačiau dukra lieka įkalinta namie. Suprastęs, kad niekas jai nepadės, tėvas ryžtasi gelbėti įkalintą dukterį... „Migloje“ žiūrėkite penktadienį, 22.55 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

„Tu išnyksti“ – danų ir švedų koprodukcijos drama, rodyta Vilniaus Europos šalių kino forume „Scanorama“, tarptautiniuose Toronto ir Hamburgo konkursuose. Ši kino juosta iš viso pelnė 8 kino nominacijas.

Mija – mokytoja, kurios vyras – sėkmingas privačios mokyklos direktorius – kaltinamas savo darbovietės pinigų pasisavinimu. Žmona tiki, kad dėl šio poelgio kaltas smegenų auglys, bet gal vyras iš tiesų elgėsi sąmoningai? Mija atkakliai ieško tiesos ir vis labiau abejoja, ar iš tikrųjų pažįsta žmogų, su kuriuo dalijasi gyvenimu. „Tu išnyksti“ – penktadienį, 00.25 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, spalio 31 d.

Didžiosios kino pasaulio legendos vėl susitinka „Kino žvaigždžių alėjoje“. Tai – James Brolin, Jill Clayburgh, Red Buttons ir kiti aktoriai biografinėje dramoje „Geiblas ir Lombard“, kurią režisavo Sidney J. Furie, pelnęs „BAFTA“ apdovanojimą.

Klarkas Geiblas – XX a. Holivudo karalius, kurį tuo metu buvo įsimylėjusios kone visos pasaulio moterys. Kerol Lombard – aktorė, siekianti aukštumų. Nors pirmą kartą susitikę jie vienas kitam nepatiko, tačiau likimas aktorius suvedė dar kartą – po ketverių metų. Taip prasidėjo viena gražiausių Holivudo meilės istorijų. Liko tik vienas keblumas – Geiblo žmona Rija. 1976 metų drama bus rodoma šeštadienį, 21.00 val., per LRT PLIUS.

Režisieriaus Saul Dibb kūrinys, istorinė drama „Prancūziška siuita“, prie televizijos ekranų kvies jau šį šeštadienį. Tai – romantinė juosta, nominuota „Emmy“ apdovanojimui už muziką ir pelniusi dar 3 kino nominacijas. Filmas sukurtas pagal Aušvice nužudytos prancūzų rašytojos Irenės Nemirovsky kūrinį „Prancūziška siuita“.

II-asis pasaulinis karas, naciai okupuoja Prancūziją. Istorijos centre – jauna moteris, kurią prižiūri despotiška anyta, kol nemylimas vyras išvykęs į karą. Netrukus jas pasiekia žinia, kad vyras pateko į nelaisvę. Moterų namuose apsigyvena vokiečių karininkas, buvęs kompozitorius.

Jaunus žmones suartina muzika, nes mergina – puiki pianistė. Du priešai pamilsta vienas kitą, bet moteris turi pasirinkti: meilė ar tėvynė... „Prancūzišką siuitą“ žiūrėkite šeštadienį, 23.10 val., per LRT TELEVIZIJĄ.