Naujienų srautas

Tavo LRT2016.01.28 20:43

Atidaryta įspūdingiausių LRT TELEVIZIJOS projektų kadrų paroda

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.01.28 20:43

Ketvirtadienį LRT galerijoje atidaryta unikalių televizijos projektų – „Nacionalinė ekspedicija“ ir „Tikri vyrai“ – įspūdingiausių nuotraukų paroda. Pristatydamas parodą fotografijų autorius, TV projektų režisierius Andrius Lygnugaris tikino besidžiaugiantis, kad šios laidos sulaužė daugybę stereotipų ir keitė visuomenės požiūrį.

Parodos atidaryme dalyvavo ir būrys žinomų žmonių – Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas, LRT tarybos pirmininkas prof. Žygintas Pečiulis, ekspedicijos nariai Edmundas Jakilaitis, Zita Kelmickaitė, Selemonas Paltanavičius ir kt.

„Turiu prisipažinti, kad nedažnai įjungiu televizorių, tačiau šias laidas aš žiūrėjau. Manau, kad tokie projektai paskatina domėtis kariuomene ir yra dalis indėlio į mūsų triūsą“, – kalbėjo parodos atidaryme dalyvavęs Krašto apsaugos ministras J. Olekas ir pridūrė, kad tokios laidos greičiausiai įkvepia į kariuomenę ateiti savanorius.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas J. V. Žukas pripažino, kad tai buvo pirmasis Lietuvos kariuomenės viešųjų ryšių projektas, tad nuspėti, kokie bus šio projekto rezultatai, buvo sunku.  

„O dabar noriu pasidžiaugti, kad į idėją propaguoti tėvynės meilę buvo pažvelgta geranoriškai. Džiaugiuosi, kad žinomi Lietuvos žmonės parodė gražų pavyzdį visiems, ypač jaunimui. Savo dalyvavimu projekte jie įrodė, kad vertina kariuomenę, jos idėjas ir tėvynės gynimą. Tad visos Lietuvos kariuomenės vardu noriu padėkoti už šį projektą. Esame sužavėti ir dėkingi“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Pats laidų režisierius ir parodos autorius A. Lygnugaris tikino besidžiaugiantis, kad tokie projektai gali pakeisti visuomenės požiūrį ir paneigti nusistovėjusius stereotipus.

„Projektas „Tikri vyrai“ sulaužė daug stereotipų. Dirbdamas su šiais projektais, supratau vieną svarbų dalyką, kuris atsispindi ir nuotraukose: ten yra svarbiausia žmogus. Tad norėčiau pranešti, kad jei dvejojate, ar eiti į kariuomenę, tai žinokite, kad tikrai verta. O kalbant apie „Nacionalinę ekspediciją“, norėčiau pasakyti, kad matydamas kylantį švyturį ir mėlyną dangų neįmanoma nefotografuoti. Vienas mano dėstytojas sakydavo: jei vaikai žaidžia, jie yra sveiki. Aš nefotografuoju, aš žaidžiu“, – teigė režisierius. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi