Tavo LRT

2020.10.23 09:03

LRT kviečia pasidalyti Sausio 13-osios asmeniniais archyvais

LRT.lt2020.10.23 09:03

Artėjant Sausio 13-osios trisdešimtmečiui, LRT kviečia visus 1991-ųjų įvykių liudininkus pasidalyti tų dienų nuotraukomis, vaizdo ir garso įrašais, kad kartu sukurtume visiems prieinamą virtualų muziejų ir prasmingai paminėtume Laisvės gynėjų dieną.

„Laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų. Tikimės, kad mūsų kuriamas virtualus muziejus, papildytas unikaliais asmeniniais archyvais, leis jaunimui daugiau sužinoti ir geriau suprasti tamsius, tragiškus, bet kartu ir pergalingus Lietuvos istorijos metus.

Dar nepublikuoti, nematyti kadrai būtų vertingiausia trisdešimtmečio dovana. Tegul tai tampa mūsų pagarbos ženklu žuvusiems Laisvės gynėjams ir visiems Sausio įvykių dalyviams“, – sako portalo LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Visi žmonių išsaugoti įrašai, primenantys taikų mūsų tautos pasipriešinimą prie Vilniaus televizijos bokšto, Seimo ir LRT pastato, taps virtualaus muziejaus eksponatais. Ekspoziciją papildys LRT darbuotojų, dirbusių televizijos ir radijo pastate, prisiminimai, dokumentiniai kadrai. Aplankyti muziejų bus galima ateinančių metų sausį portale LRT.lt

Asmeninius archyvus kviečiama atnešti arba atsiųsti į LRT, S. Konarskio g. 49, Vilniuje. Jei nuotraukos ar įrašai yra suskaitmeninti, juos galima siųsti elektroniniu paštu sausio13@lrt.lt. LRT prisiima atsakomybę pasidaryti įrašų ir nuotraukų kopijas, o originalus grąžinti jų savininkams.

Asmeniniai archyvai renkami iki gruodžio 13 dienos.