Tavo LRT

2016.01.25 12:24

Ūkio viceministras: „Lietuva gali“ pasiekė pagrindinius tikslus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.01.25 12:24

Jau septintus metus LRT TELEVIZIJOS eteryje rodomas verslumą skatinantis projektas „Lietuva gali“ pirmadienio vakarą baigia savo sezoną. Ūkio viceministras Marius Skarupskas sako, kad projektas įgyvendino pagrindinius uždavinius ir padrąsino lietuvius imtis veiksmų.   

Paskutinė šį sezoną verslumą skatinančio LRT projekto „Lietuva gali“ laida. Šis projektas LRT eteryje rodomas jau septintus metus. 

„Lietuvoje per metus susikuria 12 tūkst. įmonių. Vadinasi, po tūkstantį įmonių kas mėnesį. Įdomioji dalis – ta, kad net 75 proc. šių įmonių įsikuria didžiuosiuose penkiuose miestuose, o net 50 proc. – Vilniuje. Ir projektui, ir laidai kėlėme tikslą tai kažkaip pakeisti“, –  atskleidžia Vaidas Žagūnis, SEB banko smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo departamento vadovas.

Jo teigimu, projekto tikslas – skatinti verslumą regionuose, skatinti regionų verslininkus būti aktyviais, energingais, užsiimti lyderyste, sukurti darbo vietų ir užtikrinti tolygesnį Lietuvos vystymąsi. 

„Ši laida padrąsino lietuvius imtis veiksmų. Tie, kurie nebandė imtis verslo, tapo drąsesniais. Lietuviai žino finansavimo šaltinius, turi idėjų, tačiau jiems trūksta paskatinimo pirmam žingsniui. Tiems, kurie jau turi verslą, laida parodė, kaip galima kooperuotis, klausti patarimo, augti kartu, o ne atskirtai“, – įsitikinęs M. Skarupskas. 

Paskutinė sezono laida – pirmadienį 22.30 val. Plačiau apie tai – laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.