Naujienų srautas

Tavo LRT2016.01.25 10:37

Lietuvos paštas kviečia siūlyti pašto ženklų temas

Jau penktus metus iš eilės Lietuvos paštas kviečia pasiūlyti, kas ant Lietuvos pašto ženklų puikuosis kitais metais. Norint tai apdaryti, taikomas tik vienas apribojimas – paties žmogaus fantazija, LRT RADIJUI sako Lietuvos pašto Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Ervinas Vaišnoras.

Anot E. Vaišnoto, kvietimas pasiūlyti pašto ženklų temą jau tampa tradicija – tai daroma penktus metus iš eilės. Specialistas džiaugiasi, kad kvietimas sulaukia didelio visuomenės dėmesio. „Norime, kad visuomenė įsitrauktų į pašto ženklų leidybos procesą, siūlydami temas ir prisidėdami prie ateinančių metų laidų. Kiekvienas pašto ženklas reprezentuoja svarbius šaliai įvykius, pasiekimus. Ne viską galime žinoti, todėl kviečiame pasakyti, kas kam svarbu“, – tvirtina E. Vaišnoras.

Jo teigimu, 2015 m. Lietuvos paštas sulaukė kelių šimtų įvairių pasiūlymų, kas turėtų būti pašto ženkluose 2016 m. E. Vaišnoras nurodo, kad pasiūlymuose gausu įvairių temų, pradedant istorinėmis ir baigiant fantastinėmis apie tai, kaip Žemė atrodys po 50 metų.

„Net nepagalvojame, kad galėtume išleisti tokiai temai skirtų pašto ženklų. Žinoma, būna kitų unikalių temų, pavyzdžiui, išeivių bendruomenė pasiūlė išleisti garsių pasaulio žmonių, kurie kilę iš Lietuvos, pašto ženklų seriją. [...] Ši tema tęstinė, todėl pašto ženklai su ja bus leidžiami kelerius metus iš eilės“, – tvirtina E. Vaišnoras.

Jo tvirtinimu, jokių apribojimų, siūlant temas, išskyrus paties žmogaus vaizduotę, nėra.  „Viskas labai paprasta – turime anketą, kurioje pateikti klausimai: kokią temą siūlote, kodėl. Reikia pateikti trumpus argumentus. [...] Jeigu dalyviai atsiųstų ir nupieštą paštą ženklą, būtų įdomu. Tada būtų galima pamatyti, kaip vizualizuojama pasiūlyta tema. Kartais jų būna tokių, kad tikrai reikėtų pamatyti, kaip ją atvaizduoti“, – pripažįsta specialistas.

Jis priduria, kad piešinius galima siųsti ir tada, kai tema jau išrinkta. Piešinys gali tapti pašto ženklu. „Jeigu pasiūlyta tema patvirtinama leidybinėje komisijoje, galiausiai skelbiamas konkursas, kuriame gali dalyvauti visi, kas nori. Nėra jokių apribojimų, kad tai turi būti dailininkai. [...] Vėliau darbai apsvarstomi, kad būtų aktualūs ir be klaidų“, – aiškina E. Vaišnoras.

Norint pasiūlyti pašto ženklų temą, reikia užpildyti anketą internetiniame puslapyje lietuvospastas.lt. Tai galima daryti iki vasario 29 d. Temų nugalėtojų autoriai bus apdovanoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą