Naujienų srautas

Tavo LRT2016.01.26 09:20

Nauji faktai apie narkotikus: kokainas priverčia smegenų ląsteles susivirškinti

Didelės dozės kokaino gali priversti smegenų ląsteles susinaikinti pačias iš vidaus. Johno Hopkinso medicinos universiteto JAV mokslininkai atliko bandymus su pelėmis ir nustatė, kad kokainas priverčia ląsteles tarsi susivirškinti iš vidaus. Kai kokainas buvo skiriamas palikuonių turėsiančiai pelei, žūdavo ne tik jos, bet ir vaisių smegenų ląstelės, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas įdomiausias pasaulio naujienas.

Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja į Pietų Korėją pasiuntė milijonus propagandinių skrajučių, pritaisytų prie helio balionų. „Sustabdykite, bet kokius priešiškus veiksmus, kurie gali kelti grėsmę jūsų saugumui“, „Psichologinis karas prieš Šiaurę kursto karo veiksmus, tuoj pat sustabdykite transliacijas per garsiakalbius prie sienos“ – tokios ir panašios žinutės skelbiamos skrajutėse. Seniau tokie Šiaurės Korėjos veiksmai buvo įprasti kelis dešimtmečius, tačiau paskutinį kartą skrajutės į Pietų Korėja siųstos jau seniai.

***

Didžiausio JAV mažmeninės prekybos tinklo pasaulyje „Walmart“ atstovai praneša, kad artimiausiu metus uždarys 269 parduotuves visame pasaulyje. Nors tai tėra 3 proc. visų „Walmart“ parduotuvių, bus atleista maždaug 16 tūkst. darbuotojų, daugiausia jų, 10 tūkst., – JAV. „Walmart“ atstovai teigia, kad viena pagrindinių parduotuvių uždarymo priežasčių – prekybos internetu konkurencija.

***

Sausio 12 dieną, eidamas 112 metus, mirė seniausias pasaulio vyras. Yasutaro Koide, gimęs 1903 m. kovo 13-ąją, gyveno Japonijos Nagojos mieste. Praėjusiais metais Guineso rekordų knygoje oficialiai pripažintas seniausiu pasaulio vyru, jis sakė, kad, norint ilgai gyventi, reikia nepersidirbti, nerūkyti, negerti ir gyventi su džiaugsmu.

***

Garsus fizikas Stephenas Hawkingas BBC sakė, kad žmonija gyvena pačiais pavojingiausiais savo rūšiai amžiais, o mokslas bei technologijos ir yra pagrindinė grėsmė žmonių rasei. Mokslininkas prognozuoja, kad didelė katastrofa Žemę gali ištikti per artimiausius 1 000 metų.  Jis taip pat spėja, kad po 100 metų žmonija jau kurs save išlaikančias kolonijas kitose planetose. S. Hawkingas pabrėžia, kad žmonijos progresas tik augs, todėl būtina apsvarstyti esamas grėsmes ir tikslus.

***

Argentinos šiaurėje, patvinus La Platos ir Paranos upėms, į paplūdimius netoli Buenos Airių atnešta ne tik vandens lelijų, bet ir daugybė nuodingų gyvačių. Tai pareigūnus privertė uždaryti paplūdimius ir padidinti pavojaus lygį. Pastarųjų savaičių potvynius Argentinoje, Paragvajuje ir Urugvajuje meteorologai sieja su El Nino ekstremalių orų reiškiniu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą