Tavo LRT

2020.10.20 15:12

LRT kino gidas: ką žiūrėsime šią savaitę?

LRT.lt2020.10.20 15:12

Kaip ir kiekvieną savaitę, LRT žiūrovams siūlo rinktines kino juostas. Šįkart – net 6 kruopščiai parinktus filmus: nuo prancūzų kino iki veiksmo dramų.

Ketvirtadienis, spalio 22 d.

„Elito kino“ rubrikoje – prancūzų drama „Vila prie jūros“. Jautraus filmo režisierius Robert Guediguian Venecijos kino festivalyje buvo apdovanotas specialiais žiuri prizais. Verta paminėti, kad dramoje parodoma ir filmuota medžiaga iš kino juostos „Ki lo sa?“, kurioje prieš 31 metus vaidino tie patys aktoriai. Programoje „3 minutės iki kino“ filmą pristatys aktorė Aldona Vilutytė.

Į mažą Viduržemio jūros pakrantės miestelį atvyksta turtingos prancūzų giminės patriarcho vaikai, sužinoję, kad šis netikėtai patyrė insultą. Gal tam, kad pabūtų su tėvu paskutines jo gyvenimo akimirkas, o gal – kad sužinotų, kaip bus vykdomas jo testamentas. Tai – proga išsiaiškinti, kokia buvo jų vaikystė ir kuo jie tapo. Susirinkus netikėtiems svečiams, šeimos santykiai keičiasi. Žiūrėkite „Vilą prie jūros“ ketvirtadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS.

Penktadienis, spalio 23 d.

„Europos kine“ tęsiama Agnes Varda retrospektyva ir pristatomas jau trečiasis jos filmas šį mėnesį – „Džein B. pagal Agnes V.“. Tai – dokumentinis filmas, iliustruojantis aktorės Jane Birkin portretą. Jame žaidžiama su žiūrovu, iki galo neatskleidžiant, ar jos personažas – nesumeluotas, ar itin meistriškai suvaidintas.

Aktorė, rašytoja, dainininkė Jane Birkin, sužavėta Agnes Vardos kūrybos, parašė jai aistringą laišką. Taip prasidėjo spalvingų menininkių bendradarbiavimas. Režisierė nutarė sukurti ne visai tipišką aktorės portretą, susiedama realius faktus ir visiškai pramanytus dalykus, įvairius garsius moterų vaidmenis ir kasdienį Jane gyvenimą. Juk moteris – tokia įvairialypė. „Džein B. pagal Agnes V.“ – penktadienį, 21.30 val., per LRT PLIUS. Jau rodytus Agnes Varda filmus galima rasti čia.

Fantastikos ir veiksmo mėgėjams – puiki žinia! Penktadienį bus rodomas „Warcraft. Pradžia“ filmas, sukurtas pagal to paties pavadinimo kompiuterinį žaidimą ir romanų, kurių veiksmas vyksta Azeroto pasaulyje, motyvus.

Ši istorija – apie žmonių ir orkų susidūrimą. Orkų pasaulis dėl paslaptingų, magiškų jėgų atsiduria ties išnykimo riba. Jos susivienija į ordą ir palieka savo merdintį pasaulį, pasiruošusios kolonizuoti naująjį – žmonių. Netrukus taikų žmonių gyvenimą gali pakeisti grėsmingas karas su įsibrovėliais dėl išlikimo. Fantastinis „Warcraft. Pradžia“ filmas – penktadienį, 22.55 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Puiki danų, švedų ir olandų koprodukcijos drama – LRT TELEVIZIJOS eteryje. „Komuna“ rodyta Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ ir iš viso yra pelniusi 6 apdovanojimus bei 20 nominacijų.

Architektas Erikas, jo žmona Ana ir dukra Frėja atsikrausto į paveldėtą didžiulę vilą, kurioje įsteigia komuną. Čia rengia bendraminčių susirinkimus, gurmaniškas vakarienes ir pobūvius, po vienu stogu klesti draugystė, meilė, idealizmas. Netikėtas jausmų protrūkis mažą svajotojų bendruomenę nubloškia į skausmingą realybę, kuri išbandys jų santykių stiprumą bei toleranciją vienas kitam. Dramą žiūrėkite penktadienį, 01.05 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, spalio 24 d.

„Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje – legendinė 1973 m. veiksmo drama „Nepagaunamasis Čarlis Verikas“ su 11 kino apdovanojimų pelniusiu aktoriumi Walter Matthau.

Buvęs lakūnas Čarlis kartu su žmona Nadin ir dviem draugais įkuria žemdirbius aptarnaujančių lėktuvų įmonę. Verslas nesiseka, todėl ketvertas susiburia į gaują ir pradeda plėšti nedidelių miestelių bankus. Per vieną apiplėšimą sėkmė nuo jų nusisuka ir mirtinai sužeidžiama Čarlio žmona, tačiau vyrams pavyksta pabėgti. Perskaičiavę pinigus, sėbrai supranta, kad apvogė ne bet ką, o pačią mafiją ir dabar jiems gresia mirtinas pavojus. „Nepagaunamasis Čarlis Verikas“ – šeštadienį, 21.00 val., per LRT PLIUS.

Šiltam vakarui puikiai tiks komiška prancūzų drama „Prisiminimai“. Tai – nostalgiška, juokinga ir kupina meilės juosta, pasakojanti apie vienos šeimos santykius ir problemas.

Dvidešimt trejų Romenas dirba budėtoju Paryžiaus viešbutyje ir studijuoja literatūrą. Vaikinas norėtų parašyti knygą, tačiau susikaupti jam neleidžia nerami šeimynėlė. Tėvas niekaip negali susitaikyti su mintimi, kad tapo pensininku, mamai nepatinka, kad prislėgtas vyras visada namie, o mylima močiutė persikėlė į senjorų namus. Vieną dieną, ji, nieko neperspėjusi, ima ir pradingsta. Jos ieškoti išvyksta anūkas, gavęs atviruką iš senelės. Kelionė juos suartina ir Romenas išmoksta vertinti teiginį „čia ir dabar“. Šios šeimos nuotykius žiūrėkite šeštadienį, 23.10 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Kaip ir kiekvieną šeštadienį, LRT rodys tikriems kinomanams paruoštą laidą „Čia – kinas“. Šią savaitę eteryje bus kalbama apie naują R. Oginskaitės knygą „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ bei bus pristatytas geriausių, kritikų įvertintų ir žiūrovų pripažintų miuziklų, virtusių filmais, dešimtukas. Kino žurnalą žiūrėkite šeštadienį, 10.00 val., per LRT PLIUS. Ankstesnes „Čia – kinas“ laidas galite rasti čia.

Populiariausi