Tavo LRT

2016.01.23 19:02

Klausiate – atsakome. Kaip skaičiuojamas pensijų didinimas?

Kiekvieną kartą didinant pensijas, paskelbiamas vidutinis padidėjimas, o kiekvienam pensininkui šios pajamos didėja individualiai, priklausomai nuo dviejų pagrindinių faktorių. Taip sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinio draudimo ir kaupimo pensijų skyriaus vyriausioji specialistė Rita Babianskaitė.

LRT RADIJO klausytoja Irena iš Alytaus teiraujasi, kaip buvo skaičiuojamas pensijų padidinimas. „Buvo žadama visiems pensijas pakelti po 8 Eur, tačiau kai kuriems ji padidėjo vos 4 Eur. Kodėl taip nevienodai padidintos pensijos?“ – klausia moteris.

Specialistės teigimu, kiekvieną kartą didinant pensijas, paskelbiamas vidutinis padidėjimas, o kiekvienam pensininkui pensija didėja individualiai, priklausomai nuo dviejų pagrindinių rodiklių.

„Kaip ir vidutinis darbo užmokestis neatspindi visų šalies žmonių gaunamo darbo užmokesčio, taip ir vidutinė pensija anaiptol nereiškia, kad kiekvienas ją gauna. „Sodros“ pensijos priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai įgyto stažo ir pajamų, nuo kurių buvo skaičiuotos įmokos „Sodrai“, – pasakoja R. Babianskaitė.

Anot specialistės, nuo šių rodiklių priklauso ir skiriamos pensijos dydis, ir vėliau didinamos pensijos padidėjimas.