Tavo LRT

2016.01.28 16:46

LRT KULTŪROS eteryje – nauja laida apie didžiąsias pasaulio religijas

LRT.lt 2016.01.28 16:46

Kodėl dabartiniai žmonės nusigręžia nuo civilizacijos, šiuolaikinės visuomenės pasiekimų, ima į rankas automatą, mačetę ir eina kovoti su visu pasauliu? Kam naudinga eskaluoti religinius konfliktus aukščiausių technologijų amžiuje? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų ieškos naujas laidų ciklas apie didžiąsias pasaulio religijas „Anapus čia ir dabar“.  

„Ką reiškia – man būti? Nuo atsakymo į šį klausimą priklauso visa žmogaus gyvenimo vaga, tik nuo klausimo dažnai bėgama, – svarsto Algirdas Acus. – Tačiau religiją uždarius į privatų kambarėlį, ji vis tiek išsiveržia, kartais – su pavojinga jėga. Diskusinėse laidose nebėgsime nuo to, nuo ko neįmanoma pabėgti. Drąsiai klausime apie žmogaus religinę prigimtį. Vieną savaitę svečiuosimės pas įvairių religijų išpažinėjus, stengdamiesi suprasti juos ir jų išpažįstamą religiją. Kitą savaitę kviesimės svečių į studiją apsvarstyti religinės patirties šiuolaikinių aktualijų kontekste.“

Krikščionybė, islamas, budizmas ir kitos didžiosios religijos – iš esmės, ir jų susidūrimas su pasauliu šiuolaikinėse aktualijose – laidoje „Anapus čia ir dabar“ jau nuo sausio 21-osios per LRT KULTŪRĄ.

Ciklas bus transliuojamas ketvitadieniais 22.30 val. Laidą ves Algirdas Acus. Laidos režisierius Rimantas Babrauskas, konsultantas – VU filosofijos fakulteto religijos ekspertas doc. Kęstutis Dubnikas.