Tavo LRT

2020.10.16 17:07

Tarp Peterio Greste žodžio laisvės apdovanojimų laimėtojų – LRT laida „Spalvos“ ir jos autorė Elena Reimerytė

LRT.lt2020.10.16 17:07

Ketvirtadienį, spalio 15 d., Rygoje esančioje Stokholmo aukštojoje ekonomikos mokykloje (SSE Riga) paskelbti Peterio Greste žodžio laisvės apdovanojimų laimėtojai, vienas iš jų atiteko LRT.lt portale rodytam socialinės dokumentikos laidų ciklui „Spalvos“ ir jo kūrėjai Elenai Reimerytei.

Prieš metus pasirodžiusioje laidoje buvo pasakojama apie Didžiojoje Britanijoje gyvenančias laimingas šeimas su dviem tėčiais. Laida apie tos pačios lyties šeimas plačiai nuskambėjo visuomenėje – LRT portale surinko virš trisdešimties tūkstančių peržiūrų.

„Šis apdovanojimas yra žinutė – LGBT temos turi būti matomos, nepaisant kylančių sunkumų. Informuoti skirtingų bendruomenių narius ir jų problemas turėtų būti kiekvieno žurnalisto interesas, ir to suvaržymas labai blogas signalas apie mūsų demokratiją. Taip, šį kartą tai LGBT bendruomenė, kuri cenzūruojama su pretekstu, kad kenkia nepilnamečiams, bet kas bus toliau? Kokie dar dalykai galėtų neva kelti grėsmę tradicinei šeimai? Tikiuosi, tai ženklas, kad ateis pokyčiai, ir žmogaus teisės, žodžio laisvė bei LGBT bendruomenė nebus cenzūruojama“, – Elena Reimerytė, „Spalvų“ režisierė ir prodiuserė.

Portale LRT.lt pasirodžius laidai „Spalvos. Gėjai tėčiai“, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), žurnalistų etikos inspektorė gavo skundų, kad šis turinys esą pažeidžia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą. Tačiau LRTK po svarstymo nutarė, kad laida „Spalvos. Gėjai tėčiai“ nepažeidė įstatymo ir nepilnamečiams nekenkia.

Šiemet trečiąjį kartą buvo renkami Baltijos šalių atstovai – po vieną iš kiekvienos valstybės, kurie savo darbais geriausiai pabrėžė žodžio laisvės svarbą. Tarp nominantų taip pat buvo Lietuvos žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė už neseniai išleistą knyga „Kabinetas 339“ ir jų darbą tiriamojoje žurnalistikoje.

Populiariausi