Tavo LRT

2016.01.26 13:12

Komisija: „Viasat“ privalo retransliuoti LRT KULTŪROS kanalą

BNS 2016.01.26 13:12

Bendrovė „Viasat“ turi retransliuoti LRT Kultūros kanalą, trečiadienį nusprendė Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).

Ji nutarė netenkinti „Viasat“, retransliuojančios televizijos programas per dirbtinį Žemės palydovą, prašymo atleisti ją nuo įpareigojimo retransliuoti televizijos programą LRT Kultūra.

„Priimdama sprendimą netenkinti bendrovės „Viasat“ prašymo, LRTK vadovavosi tuo, kad televizijos programos „LRT Kultūra“ visuomeninė ir kultūrinė vertė yra reikšminga visiems Lietuvos Respublikos vartotojams, taip pat ir bendrovės „Viasat“ paslaugų gavėjams, ir ši programa tik iš dalies dubliuojasi kitose bendrovės „Viasat“ retransliuojamose LRT programose“, – teigiama komisijos sprendime.

Anot jo, Visuomenės informavimo įstatymas įpareigoja Lietuvoje paslaugas teikiančius televizijos programų retransliuotojus retransliuoti visas nekoduotas nacionalines LRT televizijos programas; LRT Televizija, LRT Kultūra ir LRT Lituanica.

LRTK įpareigojo bendrovę „Viasat“ pradėti retransliuoti LRT Kultūrą per dirbtinį Žemės palydovą ne vėliau kaip nuo šių metų gruodžio 31 dienos.

„Viasat“ savo ruožtu teigė neturi galimybių retransliuoti minėtos programos.

„Kanalą LRT Kultūra rodytume, tačiau transliuotojas (LRT – BNS) nėra paruošęs šio kanalo signalo pateikimo per palydovą – šis kanalas nėra laisvai prieinamas palydove, todėl mes techniškai negalime jo rodyti. Dėl šios priežasties manome, kad mes atitinkame Visuomenės informavimo įstatymo reikalavimus ir turime būti atleisti nuo įpareigojimo rodyti kanalą“, – BNS teigė „Viasat“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Gediminas Galkauskas.

Lietuvoje nuo 2002 metų veikianti „ Viasat“ paslaugas teikia Baltijos šalyse ir Ukrainoje.