Tavo LRT

2020.10.16 11:59

Boksininkas Tamašauskas treniravosi su Bareikiu: jis mane nustebino savo jėga

LRT.lt2020.10.16 11:59

Šį sekmadienį LRT TELEVIZIJOJE bus parodyta jau antroji „Lietuvos mokyklų žaidynių“ serija. Šįkart laidos vedėjas Vidas Bareikis keliaus į Vilniaus Balsių progimnaziją bei praleis treniruočių dieną drauge su boksininku Tadu Tamašausku.

„Vidas mane be galo nustebino savo jėga. Jis prisitraukimus gliaudo kaip saulėgrąžas, nors jie, toli gražu, nėra stiprioji mano pusė. Matosi, kad jis aktyviai palaiko fizinę formą, taip pat jaučiasi karatė įdirbis“, – pasakos sportininkas.

Kadaise Tadą į sporto salę atvedė tėtis. Iš pradžių – į krepšinio treniruotę, o vėliau – į boksą, kurį praktikavo ir pats tėtis. „Apie profesionalų sportą ilgai net nesvajojau. Pirmiausia norėjau iškovoti pirmą vietą Vilniuje, o tada... apetitas kyla bevalgant. Sportuoti savo malonumui tuomet nebuvo populiaru ir bokso treneriai visus nors kiek talentingesnius vaikus siųsdavo į varžybas. Ne išimtis ir aš. Pirmąsias varžybas, kuriose dalyvavau jau po trijų mėnesių, pralaimėjau minimaliu skirtumu ir taip gavau dar daugiau motyvacijos toliau treniruotis“, – pasakoja T. Tamašauskas.

Boksininko teigimu, sportas naudingas ne tik treniruočių salėje, bet ir kitose gyvenimo srityse. „Sportas iš žmogaus reikalauja disciplinos, kuri reikalinga ir gyvenime. Pastebėjau, kad galiu ramiau ir šalčiau nei aplinkiniai reaguoti į aplinkos veiksnius, stresines situacijas. Visų pirma, sportas yra sveikesnis gyvenimo būdas, o sveikata – brangiausia, ką kiekvienas turime. Ją puoselėti – būtina“, – teigia jis.

Profesionalas atskleidžia, kad išsigąsti iš pirmo žvilgsnio netenkinančių rezultatų neverta. „Nieko baisaus, jei pradėjus sportuoti kažkas nesiseka, svarbu nenuleisti rankų. Aš pats pralaimėjau pirmas dvi savo kovas, trečioji baigėsi lygiosiomis ir tik tada prasidėjo pergalės. Svarbu pasimokyti iš pralaimėjimo ir pasidaryti teisingas išvadas. Mane labai įkvepia dauguma sportininkų, paskyrusių gyvenimą sportui, bet labiausiai žaviuosi Muhammad Ali. Jis buvo išskirtinė asmenybė – tikras žmonių čempionas“, – atskleidžia boksininkas.

Sportininkas pasakoja, kad, nors treniruotės atima nemažai laiko, jo lieka ir kitiems užsiėmimams. „Turiu motociklo teises, bet prieš metus, gimus dukrai, motociklą pardaviau. Šio hobio jau pasiilgau. Taip pat mėgstu žvejoti, bet laimikiais dar nelabai galiu pasigirti – viskas prieš akis“, – šypsosi Tadas.

Laida „Lietuvos mokyklų žaidynės“ bus rodoma sekmadienį, 12 val., per LRT TELEVIZIJĄ. Šį kartą laidos vedėjas Vidas Bareikis ne tik žengs į bokso ringą su Tadu Tamašausku, bet ir aplankys Vilniaus Balsių progimnaziją.

Populiariausi