Tavo LRT

2020.10.15 10:39

Per LRT TELEVIZIJĄ – dokumentinių filmų ciklas „Paveldas“

LRT.lt2020.10.15 10:39

Nuo spalio 17 d. LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti 6 dokumentinių filmų ciklą „Paveldas“ („Héritages“. Rež. Nicolas Millet, Prancūzija) apie ypatingas vietoves, kurios pretenduoja į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kiekvienoje ciklo dalyje bus keliaujama vis į kitą pasaulio šalį – Sakartvelą, Kolumbiją, Filipinus, Gvatemalą, Keniją, Libaną.

„Šie metai paskelbti UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais. Kaip žinia, Pasaulio paveldo sąrašą sudaro visai žmonijai reikšmingos ir išskirtinę visuotinę vertę turinčios kultūros ir gamtos paveldo vertybės, kurių šiuo metu sąraše yra 1 121, esanti 167 valstybių teritorijose. Prieš keletą metų Kaunas pateikė paraišką į sąrašą įtraukti ir Kauno modernistinės architektūros paveldą. Manau, mums turėtų būti smalsu, į kokias kultūros ir gamtos vertybes šiuo metu bando atkreipti UNESCO ir pasaulio žmonių dėmesį kitos šalys, kas taip pat yra „laukiančiųjų“ sąraše.

LRT pristatomas dokumentinių filmų ciklas leis geriau pažinti ir pakeliauti po Sakartvelą, Gvatemalą, Filipinus, Kolumbiją, Libaną, Keniją. Tbilisio Art Nouveau stiliaus senamiestis, David Garedžos vienuolynas, Nacionalinis Kolchidės parkas Sakartvele, Siera Nevados archeologinis kaimas, Santa Martos šlapynės, Zipakiros miesto druskos katedra Kolumbijoje – tik keletas pavadinimų, kurie kviečia atrasti pasaulį kol kas bent televizoriaus ar kompiuterio ekrane“, – sako LRT kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą yra įtrauktos ir kelios Lietuvos vietovės: Vilniaus istorinis centras, Kernavės archeologinė vietovė, Kuršių nerija, Struvės geodezinis lankas.

Pirmoje dalyje „Paveldas. Kolumbija“ žiūrovai bus kviečiami pakeliauti po Pietų Amerikos žemyno šiaurėje esančią Kolumbiją – ypatingą Zipakiros katedrą, pastatytą iš druskos, druskingo vandens telkinį, vadinamą didžiąja Santa Martos šlapyne, Siera Nevados kaimą.

„Paveldas. Kolumbija“ (2018 m.) žiūrėkite spalio 17 d., šeštadienį, nuo 11.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Dar keturis mėnesius nuo parodymo per televiziją dienos filmus bus galima pasižiūrėti ir LRT mediatekoje.