Tavo LRT

2016.01.19 09:20

Premjeras paaiškino, kodėl pensijos Lietuvoje mažesnės nei kitur

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.01.19 09:20

Ekonominiu sunkmečiu Lietuvoje, skirtingai nei kitose valstybėse, pensijos buvo sumažintos, jas teko pradėti didinti nuo mažesnės sumos, todėl Lietuvoje pensininkai šiuo metu gauna mažesnes pensijas nei kitose valstybėse. Taip LRT RADIJUI aiškina ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Reikia įvertinti tai, kad nė viena kaimyninė šalis ekonominiu sunkmečiu nesumažino pensijų. Lietuvoje jos buvo sumažintos ir tai reiškia, kad mums teko pradėti kompensuoti, didinti nuo mažesnės sumos. Tai mes šiuo metu sėkmingai darome, bet dėl minėtos priežasties  mūsų pensijos šiek tiek mažesnės, lyginant su pensijomis kitose šalyse. Tikslas – tas šalis pasivyti“, – LRT RADIJUI tvirtina A. Butkevičius.

Premjeras džiaugiasi, kad pritarimą didinti pensijas pirmadienį išreiškė ir šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, kuri akcentavo, kad pensijos Lietuvoje turi būti tolygios pensijoms kitose valstybėse. „Dėl pensijų indeksavimo labai ilgai diskutavome – beveik dvejus metus. Iš pradžių buvo labai daug skepticizmo. Kartais pensijas didinti būdavo bandoma neatsakingu laikotarpiu, politikai turėdavo savo norų, ketinimų“, – pastebi ministras pirmininkas.

Jo teigimu, šis pensijų indeksavimas, kurį numatyta pradėti vykdyti 2017 m., pirmiausia buvo priimtas Vyriausybėje, o dabar jau svarstomas Seime. Numatyta, kad indeksavimas vyks, atsižvelgiant į ekonominę situaciją ir darbo užmokesčio augimą. „Numatyta speciali skaičiavimo formulė. Džiaugiuosi, kad kiekvienais metais pensija didės pagal objektyvius kriterijus“, – priduria A. Butkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.