Tavo LRT

2020.10.14 09:57

LRT laida „Spalvos“ ir jos autorė Elena Reimerytė nominuota Peterio Greste žodžio laisvės apdovanojimui

LRT.lt2020.10.14 09:57

LRT.lt portale rodytas socialinės dokumentikos laidų ciklas „Spalvos“ ir jo kūrėja Elena Reimerytė nominuoti garbingam žurnalisto Peterio Greste žodžio laisvės apdovanojimui. Dėmesio susilaukė prieš metus pasirodžiusi laida, kurioje buvo pasakojama apie Didžiojoje Britanijoje gyvenančias laimingas šeimas su dviem tėčiais.

Laida apie tos pačios lyties šeimas plačiai nuskambėjo visuomenėje – LRT portale surinko virš trisdešimties tūkstančių peržiūrų. Elena Reimerytė, „Spalvų“ režisierė ir prodiuserė, teigia, kad Lietuvos žiniasklaidoje trūksta LGBT bendruomenę atspindinčio turinio.

„Ši nominacija yra paskatinimas iš tarptautinės bendruomenės, kad tokios laidos apie gėjus tėčius ir tokie projektai kaip „Spalvos“ yra labai svarbūs, nepaisant didelės visuomenės dalies nusistatymo ir ribotų įstatymų. Tai paskatinimas nenusileisti. Esu dėkinga LRT.lt, kad noriai įsileidžia mano drąsias temas ir leidžia pristatyti engiamas ir mažai reprezentuojamas visuomenės grupes“, – teigia Elena Reimerytė.

Peterio Greste vardo apdovanojimo laimėtojai dėl COVID-19 pandemijos apribojimų bus skelbiami spalio 15 d. virtualiu būdu. Šiemet trečiąjį kartą bus renkami Baltijos šalių atstovai – po vieną iš kiekvienos valstybės, kurie savo darbais geriausiai pabrėžė žodžio laisvės svarbą.

Peteris Greste yra garsus Australijos žurnalistas, dirbęs „Reuters“, „CNN“, „BBC“ ir „Al Jazeera English“, rengęs televizijos reportažus iš tolimųjų kraštų ir konflikto zonų.