Tavo LRT

2016.01.16 13:58

Klausiate – atsakome. Kaip parenkama muzika LRT RADIJUJE?

Didelė dalis LRT skambančios muzikos yra lietuviška, tačiau ne mažiau klausytojų mėgstamos ir užsienietiškos melodijos. Tad, sudarant LRT RADIJO grojaraštį, visuomet stengiamasi atsižvelgti į klausytojų pageidavimus, sako Muzikos redakcijos vyriausioji redaktorė Birutė Paškevičienė.

LRT RADIJO klausytoja Jadvyga iš Kauno teiraujasi, kaip parenkama muzika LRT RADIJUJE. „Tarp LRT RADIJO laidų paprastai įterpiamos viena ar dvi dainos. Taip pat melodijos skamba ir kai kurių laidų metu. Norėčiau sužinoti, kaip pasirenkama, kokia muzika – lietuviška ar angliška – turi skambėti?“ – domisi klausytoja.

„LRT RADIJO eteryje muzikos nėra labai daug, čia dominuoja informacija. O laiką, skirtą muzikai, stengiamasi užpildyti apgalvotai“, – sako Muzikos redakcijos atstovė B. Paškevičienė.

Jos teigimu, tarp laidų grojamą muziką dažniausiai parenka Muzikos redakcija, o laidose skambančią muziką paprastai iš jau sudaryto siūlomų dainų sąrašo pasirenka patys vedėjai.

„LRT RADIJAS paprastai sulaukia nemažai klausimų apie muziką, tad norėčiau kalbėti faktais. Pirmiausia, nuo 5 val. ryto klausytojai girdi 40 min. trukmės lietuviškų dainų rinkinį. Vėliau muzika skamba „Ryto garsuose“. Bene svarbiausia laida Muzikos redakcijai yra „Muzikos valanda“. Iš penkių savaitės laidų dvi skirtos lietuviškai muzikai, viena laida skirta klasikai, dar viena – džiazui, o penktoji – užsienio naujienoms“, – pasakoja B. Paškevičienė.

Anot vyriausiosios redaktorės, vakare visuomet dvi valandos skiriamos užsienio žvaigždžių muzikai, nes Lietuvoje yra nemažai žmonių, norinčių pasiklausyti geriausių užsienio atlikėjų ir jų kūrinių.

„Muzika skamba ir laidoje „Antroji pavara“. Ji skirta važiuojantiems namo, todėl čia dominuoja užsienietiška muzika. O „Sveikinimų ratas“ yra beveik išimtinai lietuviškas. Taigi stengiamės įtikti įvairaus skonio klausytojams“, – tikina B. Paškevičienė.