Tavo LRT

2016.01.15 13:00

Klausiate – atsakome. Kokias sporto transliacijas šiemet rodys LRT?

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių LRT TELEVIZIJA netransliuos, tačiau LRT RADIJO klausytojai greičiausiai galės džiaugtis olimpinėmis krepšinio rungtynėmis. Be to, šiais metais laukia nemažai kitų įdomių sporto renginių transliacijų, sako LRT Sporto redakcijos prodiuseris Ramūnas Grumbinas.   

LRT RADIJO klausytoja Eugenija iš Kauno domisi televizijos ir radijo sporto transliacijomis. „Šie metai yra olimpiniai. Ar LRT TELEVIZIJA ir LRT RADIJAS transliuos olimpines žaidynes? Taip pat norėčiau sužinoti, kaip yra perkamos sporto transliacijos. Kiek jos kainuoja?“ – klausia ji.

LRT Sporto redakcijos prodiuserio teigimu, LRT TELEVIZIJA šią vasarą netransliuos olimpinių žaidynių iš Rio de Žaneiro, nes šias teises kiek anksčiau įsigijo Lietuvoje veikiantys komerciniai kanalai. Tačiau siekiama, kad nuo 2018 m. olimpinės žaidynės vėl sugrįžtų į LRT TELEVIZIJĄ.

„Pradžiuginti galėčiau tik LRT RADIJO klausytojus. Šiuo metu dirbama ir tikimasi, kad olimpinis krepšinio turnyras bus transliuojamas per LRT RADIJĄ“, – sako R. Grumbinas.

Nors LRT netransliuos vasaros olimpinių žaidynių, klausytojams ir žiūrovams siūloma kitų sporto renginių, tarp jų – ir šių metų vasarą vyksiantis Europos futbolo čempionatas.

„Transliuojame futbolo varžybas, nes tai – pati populiariausia sporto šaka pasaulyje. Taip pat siekiame transliuoti tas sporto šakas, kuriose šaliai atstovauja mūsų sportininkai. Be abejo, privalome transliuoti plaukimą, nes turime Rūtą Meilutytę, geriausią pastarųjų metų Lietuvos sportininkę. Taip pat kyla Lietuvos biatlonininkų lygis, todėl tęsime Pasaulio biatlono taurės ir Pasaulio biatlono čempionato transliacijas“, – teigia R. Grumbinas ir neatmeta galimybės, kad šią žiemą atsiras ir kitų sporto šakų transliacijų.

Sporto redakcijos prodiuseris skaičiuoja, kad vien praėjusiais metais per LRT TELEVIZIJĄ buvo galima stebėti apie 200 sporto transliacijų bei laidų. R. Grumbino teigimu, siekiama, kad šis skaičius nemažėtų ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovai bei portalo LRT.lt lankytojai turėtų galimybę sporto transliacijų išvysti kuo daugiau.

„O transliacijų pirkimas, kuriuo domisi klausytoja, vyksta tokia tvarka: Olimpinis komitetas parduoda transliavimo teises tam, kas pasiūlo daugiau pinigų. Žinoma, sporto transliacijos kainuoja nemažai, tačiau kainų atskleisti negaliu, nes tai – konfidenciali informacija“, – patikino R. Grumbinas.