Tavo LRT

2016.01.12 20:46

Sausio 13-ajai skirtame koncerte – prisiminimai iš tos nakties įvykių ir liaudies dainą užtraukę vedėjai

LRT.lt2016.01.12 20:46

„Jau 25-erius metus šią datą minime kaip pergalės naktį, po kurios išaušta rytas. Dabar šiuos įvykius vadiname laisvės pradžia“, – tokiais žodžiais koncertą, skirtą sausio 13-osios dvidešimt penktosioms metinėms, pradėjo vedėjai Marijus Žiedas ir Edita Mildažytė.

„Tą naktį laisvės ginti atvyko visa Lietuva iš kaimų ir miestelių. Daugelis šiandien susirinkusiųjų turi asmeninių prisiminimų iš tos nakties, o jaunoji karta apie įvykius sužinojo iš tėvų ir senelių pasakojimų. Jei iki tos nakties ir buvo manančių, kad laisvę galima nusipirkti ar gauti dovanų, tai po sausio 13-osios visi suprato, kad laisvę galima tik išsikovoti“, – kalbėjo renginio vedėjai

Koncerte skambėjo gražiausios laisvės dainos, kurias atliko žinomi dainininkai – Vaidas Baumila, Rosita Čivilytė, Monika Linkytė, Vytautas Juozapaitis, Lietuvos edukologijos universiteto choras „Ave vita“, Povilas Meškėla, Jeronimas Milius, Česlovas Gabalis, Tadas Juodsnukis, Bjelle, „Quorum“, ir „Thundertale“. Liaudies dainą „Oi, neverk, motušėle“ kartu su susirinkusiais žiūrovais užtraukė ir renginio vedėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt