Naujienų srautas

Tavo LRT2016.01.12 16:44

V. Landsbergis: Lietuva pati turi stumti save į viešumą ir pristatyti kaip laisvą šalį

LRT.lt 2016.01.12 16:44

Prieš 25-erius metus, Sausio 13-ąją, Vytautas Landsbergis, drąsindamas žmones ragino tikėti Lietuva ir vieni kitais. Tą naktį mūsų stiprybė buvo beribė ir mes šventėme pergalę. Apie lemtingąją Sausio naktį tuometinis Lietuvos vadovas V. Landsbergis prisimins specialioje Andriaus Tapino „Pinigų kartos“ laidoje. 

Sausio 13-osios „Pinigų kartos“ laidoje – praeities, dabarties ir ateities balsai. Profesorius V.Landsbergis, laidos vedėjas A. Tapinas ir 14-metis moksleivis Jarlas Aleksandras Brantingas diskutuos apie tai, ką Lietuva pasiekė per 25-erius metus ir kuo mes turėtume didžiuotis.

„Lietuva kaip mergaitė stovėjo prieš geležinę mašiną. Bet Lietuva stovėjo ir nesitraukė“ , – kruviną naktį laidoje prisimena Vytautas Landsbergis. Būtent drąsa atvėrė kelią sėkmingam Lietuvos žygiui į Vakarus. Lietuva, pirmoji iš Baltijos valstybių, bent jau iš dalies deklaruoja energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. O juk dar 1990-aisiais, jau po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos žmonės buvo priversti ištverti ekonominę blokadą, kai Rusija sustabdė žaliavų tiekimą Lietuvai.

O štai jaunasis J. A. Brantingas pripažįsta esantis supykęs, kad negali maudytis upelyje prie savo kaimo dėl to, kad dar sovietiniais laikais gamyklos užteršė vandenį. Tačiau jaunoji karta turi ir kuo didžiuotis bei džiaugtis. Pavyzdžiui, mūsų sportininkais. Iki nepriklausomybės atgavimo atletams teko grumtis po Sovietų Sąjungos vėliava, o kito pasirinkimo jie neturėjo. Tačiau atgavus laisvę, mūsų sportas šovė į aukštumas – aukso medaliai olimpiadose, pasaulio, Europos čempionatuose. Ir tai tęsiasi.

O kur dar kitos sritys, pavyzdžiui, verslas ar technologijos, kur Lietuva taip pat nenusileidžia pasaulio galingiesiems. Mūsų vardas geruoju minimas pasaulio žiniasklaidoje. Ar per 25-erius metus nusiėmėme sovietines etiketes? Galbūt taip, tačiau padirbėti dar yra kur. Vytautas Landsbergis svarsto, kad Lietuva pati turi stumti save į viešumą ir pristatyti kaip laisvą šalį. „Lietuva gali būti labai graži“ , – įsitikinęs  V. Landsbergis.

Laida bus transliuojama trečiadienį, Sausio 13 d., 22.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi