Tavo LRT

2016.01.12 19:50

Premjeras: emigracija padidėjo dėl šaukimo į kariuomenę

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.01.12 19:50

Nors vis daugiau žmonių sugrįžta į Lietuvą, emigruojančių žmonių skaičius pastaruoju metu labai išaugo ir viena iš pagrindinių priežasčių – šaukimas į kariuomenę. Taip LRT RADIJUI tvirtina ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pernai ir Lietuvos emigravo ketvirtadaliu daugiau žmonių nei užpernai ir apie tai reikia kalbėti atvirai, sako premjeras. „Džiaugiuosi, kad sugrįžtančiųjų skaičius didėja, kad jaunimo nedarbas Lietuvoje vienas mažiausių Europoje, bet reikia kalbėti atvirai ir nebijoti pasakyti – emigruojančiųjų skaičius labai išaugo, ypač balandžio mėnesį ir kitais mėnesiais po to, kai prasidėjo šaukimas į Lietuvos kariuomenę“, – teigia A. Butkevičius.

Jo nuomone, tai jaunimui padarė didžiausią poveikį ir kai kurie jaunuoliai turbūt nusprendė, kad geriau išvykti į užsienį ir ten padirbėti. „Tai – viena iš pagrindinių priežasčių. Žinoma, manau, kad dar trūksta informacijos apie Lietuvoje esančias programas, kurios tikrai suteikia didelių galimybių jauniems žmonėms įsidarbinti čia, Lietuvoje. [...] Gal per mažai apie tai skelbiama mūsų emigravusiems žmonėms“, – svarsto ministras pirmininkas.

Vyriausybės vadovas priduria, kad didesnę emigraciją skatina ir kita svarbi priežastis – atlyginimai Lietuvoje santykinai mažesni negu išsivysčiusiose Europos šalyse. A. Butkevičius akcentuoja, kad vis dėlto galimybių didinti darbo užmokesčius Lietuvoje yra, nes šalies bendrovės sukaupė didelį pelną. Premjeras nurodo, kad pernai įmonių pelnas siekė apie 3 mlrd. eurų, o prieš penkerius metus – triskart mažiau. „Yra tam tikrų finansinių rezervų, kaip būtų galima padidinti darbuotojų atlyginimus“, – įsitikinęs A. Butkevičius.

Jo teigimu, Lietuvoje kuriamos ir kitos priemonės, kurios gali paskatinti emigravusius lietuvius sugrįžti. Ministras pirmininkas nurodo, kad pernai buvo įkurtas tinklalapis „Renkuosi Lietuvą“, kuriame suteikiama reikalinga informacija, norintiems sugrįžti. Nepaisant šių pastangų premjeras tvirtina, kad geriausia paskata sugrįžti – besikuriančios darbo vietos ir didėjantys atlyginimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt