Tavo LRT

2016.01.11 13:47

S. Lavrovą „Google“ pavertė „liūdnu mažu arkliuku“

LRT Radijo laida „Pasaulio laikas“, LRT.lt2016.01.11 13:47

Kelias dienas „Google“ vertėjas iš ukrainiečių į rusų kalbą Rusijos Federaciją vertė kaip Mordorą. Fantastiniame kūrinyje „Žiedų valdovas“ tai blogiui, arba tamsai, priklausančios teritorijos. Taip pat rusai buvo verčiami kaip okupantai, o Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo vardas – kaip „liūdnas mažas arkliukas“, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas įdomiausias pasaulio naujienas. „Google“ atstovai teigia pašalinę šią, anot jų, automatiškai įsivėlusią klaidą. Pasak „Google“ specialistų, vertimas parenkamas automatiškai, atsižvelgiant į tūkstančius šablonų dokumentuose, esančiuose interneto platybėse.

Naujaisiais metais Rusijoje pasirodė prezidento Vladimiro Putino įkvėpti kvepalai. 100 ml šių kvepalų kainuoja apie 6,5 tūkst. rublių (82 eurus). Juodųjų serbentų ir eglių kankorėžių natomis pasižymintys kvepalai supilti į juodą buteliuką, ant kurio pavaizduota Rusijos lyderio galva ir įrašyti žodžiai „Įkvėpta Vladimiro Putino“.

Vienoje Šri Lankos kasykloje mineralų tyrėjai aptiko, kaip manoma, didžiausią pasaulyje mėlynąjį žvaigždėtąjį safyrą. Ryškiai mėlynas akmuo didesnis nei 1 400 karatų. Mėlynojo žvaigždėtojo safyro vardą jis turi dėl išskirtinės žvaigždės formos žymės savo centre. Brangakmenį jau įsigijo asmuo, kuris viešai neskelbia savo pavardės. Vyras neatskleidžia, kiek tiksliai sumokėjo už akmenį, bet tikina, kad „kaina buvo to verta“. Gemologai teigia, kad šio mėlynojo žvaigždėtojo safyro vertė – daugiau nei 90 mln. eurų. Dabartinis jo savininkas tikisi akmenį parduoti aukcione už dar didesnę sumą.

Sausio 10 d. Austrijos sostinės metro keleiviai buvo kviečiami keliauti be kelnių. Nepaisant šaltų orų, šios akcijos „Facebook`o“ paskyroje pasisakė dalyvausiantys daugiau nei 500 žmonių. 15 val. Austrijos laiku akcijos dalyviai turėjo susitikti vienoje iš metro stočių, nusimauti kelnes ir įsėsti į traukinį. Idėjos organizatoriai Vienoje primena, kad apatinis trikotažas neturėtų peržengti padorumo ribų ir šalies įstatymų. Tačiau Viena nėra vienintelis pasaulio miestas, kuriame vyksta ši akcija. Pirmą kartą prieš 14 metų Niujorke ją surengė vienas komikas, tik tada dalyvavo vos septyni žmonės. Dabar tai tapo pasauliniu reiškiniu, prie kurio prisijungė mažiausiai 60 miestų 25 šalyse.

Bavarijoje po vieno 53 metų verslininko mirties jo sode velionio pažįstamas atkasė maišus su milijonais eurų grynaisiais bei daugybę aukso. Po šio incidento buvo įtraukta ir policija, mat visas turtas rastas mirusio verslininko teritorijoje pagal įstatymus atitenka jo paveldėtojams, o turtus atkasęs asmuo toks nėra – jis tik tvirtina, esą milijonierius jo paprašė tai padaryti ir pažadėjo atlyginimą. Dar vis sprendžiama, kas taps teisėtu milijonų vertų turtų šeimininku.

Septintas „Žvaigždžių karų“ sagos epizodas „Galia nubunda“ tapo daugiausia istorijoje uždirbusiu filmu Šiaurės Amerikoje ir pralenkė anksčiau šį titulą turėjusį 2009 m. sukurtą „Įsikūnijimą“ („Avatarą“). Tačiau pastarasis filmas vis dar išlieka daugiausia uždirbusiu visame pasaulyje ir naujausią „Žvaigždžių karų“ dalį lenkia 1 mlrd. doleriu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.