Tavo LRT

2016.01.09 19:02

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT tiek daug kalba apie nelaimes?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.01.09 19:02

Žiniasklaida – institucija, kuri realybės nekuria, bet perteikia faktus apie įvykius. Skleisdama informaciją apie nelaimes, žiniasklaida gina viešąjį interesą ir skatina pilietiškumą. Taip sako LRT RADIJO žinių rengėjas ir pranešėjas Edvardas Kubilius.

LRT RADIJĄ ir LRT.lt portalą pasiekė nemažai klausytojų ir skaitytojų laiškų apie neseniai įvykusią tragediją Kėdainių rajone ir su ja susijusios informacijos viešinimą žiniasklaidoje.

„Esu pasipiktinusi LRT RADIJU, kuris jau antrą dieną pačioje žinių pradžioje skelbia apie Kėdainių rajone įvykusią nelaimę. Negi manote, kad jūsų klausytojams įdomios to nusikaltimo smulkmenos? Jūs užsiiminėjate apkalbomis. Tegul visos tarnybos (policija, socialinė rūpyba, psichiatrai) dirba savo darbą, o LRT RADIJAS turi pranešinėti tikras, reikšmingas naujienas“, – rašo Danutė iš Vilniaus.  

„Reaguodamas į mūsų klausytojos išsakytą nuomonę, galėčiau užtikrinti, kad bet ko ir bet kaip mes neskelbiame ir juolab nesimėgaujame tokiomis nelaimėmis, kaip neseniai įvykusioji Kėdainių rajone. Priešingai, ypač tokiais skaudžiais atvejais, labai atsargiai renkame kiekvieną žodį, kruopščiai tiksliname kiekvieną faktą“, – tvirtina LRT RADIJO žinių rengėjas E. Kubilius.

Deja, gyvenime atsitinka įvairių dalykų, o žiniasklaida yra ta institucija, kuri realybės nekuria, bet tiesiog pateikia faktus apie įvykius, nesvarbu, ar tai būtų pirmoji Kalėdų diena, ar Naujų metų pradžia.

„Kita vertus, tikriausiai ir patiems klausytojams keistai atrodytų, jei tokie dramatiški įvykiai būtų skelbiami kažkur žinių laidos pabaigoje ar iš viso nustumiami į užribį“, – mano E. Kubilius.

Anot žinių pranešėjo, būtent tokios nelaimės yra didžiausi mūsų valstybės skauduliai, todėl žiniasklaida ne tik privalo juos viešinti, analizuoti, bet ir paprasčiausiai ginti viešąjį interesą, o tai reiškia, skatinti pilietiškumą, kad gyventojai neliktų abejingi už tvoros vykstančioms kaimynų dramoms.

„Žiniasklaida ne tik turi, bet ir privalo daryti tam tikrą spaudimą valdžios institucijoms bei tarnyboms, kad šios nepradėtų snausti ir nebesivarginti tinkamai atlikti savo darbo. Juk ne šiaip sau žurnalistikos teorijoje žiniasklaida vadinama ketvirtąja valdžia, t.y., tuo sargu, kuris per padidinamąjį stiklą stebi valdžios darbą ir formuoja jos darbotvarkę“, – sako E. Kubilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.