Tavo LRT

2016.01.07 17:28

LRT žiūrovų dėmesio lauks „Dainų dainelė“

LRT 2016.01.07 17:28

Jau greitai, vasario–gegužės mėnesiais, LRT  TELEVIZIJOS žiūrovų dėmesio lauks vaikų ir moksleivių dainų konkurso „Dainų dainelė“ koncertai. LRT Klube ketvirtadienį pasirašyta sutartis dėl reiškiniu tapusio, kartas ir bendruomenes jungiančio konkurso filmavimo ir transliavimo. Sutartį pasirašė Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

„Dainų dainelė“ gimė 1974-aisiais Lietuvos televizijos muzikos redakcijoje ir nuo tada yra neatsiejama nuo LRT. Prieš 42 metus atsiradęs konkursas populiarumu gali prilygti šiandieninei „Eurovizijai”, o dauguma tų, kurie šiandien dainuoja didžiojoje scenoje, – buvę jo laureatai“, – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Vytautas Juozapaitis, Judita Leitaitė, Sigutė Trimakaitė, Deividas Staponkus, Vaida Genytė, Loreta Sungailienė, Rafailas Karpis, Liudas Mikalauskas, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė, Monika Linkytė, Liepa Mondeikaitė, Justinas Lapatinskas, Vilius Tarasovas, Evelina Sašenko, Ona Kolobovaitė, Jurgis Brūzga  – tai tik nedaugelis „Dainų dainelės“ laureatų, šiandien žibančių Lietuvos scenoje.

1974-aisiais gimęs unikalus tūkstančius moksleivių pritraukiantis reiškinys jau užaugino ne vieną dalyvių ir klausytojų kartą. „Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų saviraišką, atrinkti geriausius jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius.

Kas dvejus metus net devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60-ties Lietuvos savivaldybių. Geriausius dalyvius, jau įveikusius atrankas regionuose, vasario–gegužės mėnesiais išvysta LRT TELEVIZIJOS žiūrovai.

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų, akompanuojančių ansamblių dalyvių, Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių.