Tavo LRT

2020.10.01 15:58

„Elito kino“ vakaruose spalio mėnesį – penkios kino juostos

LRT.lt2020.10.01 15:58

„Elito kinas“ spalio mėnesį ir vėl kvies LRT PLIUS žiūrovus ketvirtadienio vakarais leistis į atradimų, lengvos ironijos, nostalgiškų meilės išgyvenimų ir literatūrinių asociacijų kupinas keliones po kinematografijos pasaulį. Spalio mėnesį žiūrovų lauks penki užburiantys ir įkvepiantys filmai, sukurti 2017–2019 metais. Kino vakarai kaip įprastai prasidės nuo įžangos „3 minutės iki kino“ – įvairių sričių profesionalai, žinomi žmonės pristatys tą vakarą rodomą filmą ir pasidalys įspūdžiais apie jį.

Šį ketvirtadienį, spalio 1 d., bus rodoma 2017 m. sukurta kino juosta „Šventojo elnio nužudymas“ (rež. Y. Lanthimos), kurią pristatys vertėjas, rašytojas, filosofas prof. Kristupas Sabolius.

Alegoriškais, satyriškais filmais išgarsėjęs graikų režisierius Yorgosas Lanthimosas Kanų festivalyje už geriausią scenarijų apdovanotame „Šventojo elnio nužudyme“ sukuria absurdiškų situacijų, lengvos ironijos atmosferą, nevengdamas literatūrinių asociacijų, kurios yra aiški nuoroda į Senovės Graikijos mitų pasaulį. Kardiologas Styvenas, būdamas neblaivus, nesėkmingai išoperuoja ligonį ir dabar bando išpirkti savo kaltę. Siaubo juostą primenantis, metaforų kupinas filmas, atrodo, nepaklūsta jokiai logikai.

„Asako“ (rež. R. Hamaguchi, 2018). Filmą pristato mados dizainerė Sandra Straukaitė.

Japoniška antiromantiška drama „Asako“ subtiliai vedžioja po nostalgiškus meilės labirintus. Mergina, vardu Asako, yra įsižiūrėjusi kelis vaikinus, bet turi apsispręsti ir išsirinkti vieną jų. Graudžiai linksmos situacijos apie meilę, kuri greitai užplūdusi apsvaigina, įkvepia, bet ir iškankina. Vienas geriausių japonų režisierių Ryusuke Hamaguchi sukuria jausmų išbandymą laiku ir sugeba savitai papasakota istorija užburti žiūrovus.

„Akloji zona“ (rež. T. Novotny, 2018). Filmą pristato kino kritikė dr. Gražina Arlickaitė.

Jaunos norvegų režisierės Tuvos Novotny debiutas savo emocine įtaiga lyginamas su Edvardo Muncho paveikslu „Klyksmas“. Istorija pasakoja apie laimingą ir darnią šeimą, kurios kasdienybėje nėra pilkų debesų, tačiau nelaimingas įvykis priverčia suvokti tobulo gyvenimo spektaklio kainą. Emocijos liesis per kraštus, jų pliūpsnį pajus ir žiūrovas.

„Vila prie jūros“ (rež. R. Guediguian, 2019). Filmą pristato aktorė Aldona Vilutytė.

Prancūzų režisierius Robertas Guediguianas subtiliai pasakoja turtingos giminės istoriją. Į įstabaus grožio vilą pietų Prancūzijoje ant jūros susirenka trys suaugę vaikai, sugrįžę aplankyti insulto ištikto garbaus amžiaus tėvo. Susitikimas išjudina prisiminimus, verčia permąstyti nueitą gyvenimo kelią.

„Nesijaudink, jis toli nenueis“ (rež. Gus Van Sant, 2018). Filmą pristato fotografas Tadas Kazakevičius.

Amerikiečių autorinio kino meistras Gusas Van Santas nenustoja stebinti. Jaudinanti ir šmaikšti istorija, sukurta pagal tikrus įvykius. Aistringai mylintis gyvenimą Džonas po audringo vakarėlio patenka į avariją ir atsisėda į neįgaliojo vėžimėlį. Jo silpnumas jam suteikia jėgos ir tikėjimo. Aktorius Joaquinas Phoenixas šioje juostoje atsiskleidžia visomis spalvomis. Vienas žingsnis nuo ašarų iki juoko.

„Elito kino“ vakarai transliuojami ketvirtadieniais 21.30 valandą per LRT PLIUS.